Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Operaénekesek, komolyzenei...

Webnyelv kérdése:

Operaénekesek, komolyzenei énekesek hangját tényleg nem lehet felismerni, vagy csak én érzem lehetetlennek?

Figyelt kérdés
Könnyűzenében az énekeseket megismerni hangjukról, de a komolyzenében nem. Ez direkt van így? Tudom, az egyéni hangot kevésbé engedik előkerülni ilyenkor. De tényleg lehet úgy képezni hangot, hogy az egyéni hang sajátosságai ennyire háttérbe szoruljanak?
2012. nov. 21. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom. Szinte eltűnik az egyéni sajátosságuk (gyakran, de azért nem mindig) a hagképzés tökéletesítése által.
2012. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez tévedés vagy nem kellő muzikalitásra mutat. Tökéletesen fel lehet ismerni az operaénekesek hangját. Természetesen sokat számít a hangfelvétel technikája és az énekesek hangja is változik az életkorral, de bizonyos jellegzetességek mindig megmaradnak.
2014. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én sosem kedveltem különösebben az ilyen énekes opera vagy komolyzenei műfajt. Lehet, nem ismerek konkrétan ilyen énekeseket, mivel nem is hallgatok ilyen zenét, ezért egyik énekes hangja olyan, mint a másiké.

Hogy ez mennyire függ össze a muzikalitással, azt erősen vitatnám.

2014. aug. 30. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!