Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg lehetetlennek tartjáto...

Granulátum kérdése:

Tényleg lehetetlennek tartjátok, hogy magától alakult ki az élet?

Figyelt kérdés

Bizonyos atomok, molekulák összeállnak egy bonyolult felépítésű rendeződésbe. Többmilliárd év alatt sem lehetséges ez?

Ráadásul az életről is úgy gondolkodtok, mintha valami rendkívüli dologról, pedig az életnek mondott valami nem más, mint a külvilág érzékelése és az erre általunk adott reakció. Tehát a vizet is élőnek lehetne nevezni, hiszen ha követ dobunk bele akkor fodrozódik a teteje.

Jó tudom, élőlénynek azt nevezzük biológiailag, ami háromféle funkciót képes betölteni: 1 szaporodás 2 helyváltoztatás 3 táplálkozás

Külön-külön ezt élettelen anyagoknál már elérték, de szerintem összehozható a három is ha elég idő áll a rendelkezésre.



2012. jún. 30. 12:36
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
86%

Az életnek még csak helyet sem kell változtatnia: lásd növények vagy gombák. :)


Az embereknek kell valaki/k, valami/k, hogy válaszunk kegyen a mindenkit foglalkoztató kérdésre, miért vagyunk. Ha nem lenne nekik, értelmetlennek tartanák az életüket. Amolyan túlélési mechanizmus, hogy ne essenek depresszióba vagy legyenek öngyilkosok. Ezért soha, senki sem fogja meggyőzni őket.

2012. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 Pietrosol ***** válasza:
45%

Szia!


Nekem már a kémiai és biológiai evolúció is gyanús!Ezernyi véletlen szerencsés összhatása lenne csupán az egész?Mégis rendszerré állt össze,amely rendszer mögött nincs tudatos vezérlő,irányító!A rendező elveket ki alkotta meg és tartja fenn?Gondolok itt például a legkisebb hatás elvére,amely alól csupán az emberi elme kivétel!

Sok millió élőlény faj közül csupán egy akad,amely óceánjárót épít ,operettet néz vagy felhasználja a magfúziót!


Nem hinném,hogy ez a véletlen műve!

Azt gondolom van mögötte egy rendező elme!

2012. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
63%

"Azt gondolom van mögötte egy rendező elme!"


És a rendező elmét ki hozta létre? Vagy ő hogyan jött létre?

2012. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 Pietrosol ***** válasza:
49%

Szia ma 13:03!


Nem tudom ki hozta létre,lehet nem is jött létre,mert eleve volt!

Ki tudja,hogy a 3D világán túl mi,hogy működik?

2012. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
26%

"És a rendező elmét ki hozta létre? Vagy ő hogyan jött létre?"


Ha van egy rendező Elme, akkor abban minden létezik egyszerre, ha minden létezik benne egyszerre, akkor teljes entitás, ha teljes entitás, akkor nem változik, nem alakul, pont azért mert teljes, s ugyan mivé alakuljon, ergo nem jött létre, nem keletkezett, hiszen a keletkezés a változás ismérve...:)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
64%

"Sajnos" én még nem tudtam megfigyelni semmilyen élettelen tárgyat, hogy életre kelt volna...:)


Erről ez jutott eszembe: "Elhiszed, hogy ha megcsókolsz egy békát akkor királyfi lesz belőle? Nem? DE ha van rá több milliárd éve?" :)))

2012. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
82%

"nem alakul"


Ha nem alakul, akkor nem él, ergo tervezni sem tud.

Minden alakul, változik, még az élettelen dolgok is (igaz, azok külső erők hatására).

2012. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ezernyi véletlen szerencsés összhatása lenne csupán az egész?"

Nos van rá több milliárd bolygónyi hely, milliárd évek, és elég sok kombináció. Az életet nem úgy kell elképzelni hogy csak egy fajta lehet.

2012. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 eric_one válasza:
18%

A tudomány nem kételkedik benne


Louis Pasteur (1822-1895)


Neki köszönhető a biogenezis törvénye is, amely kijelenti, hogy élet csak életből keletkezhet, ami ellentmondott a spontán keletkezés akkoriban divatos evolúciós gondolatának.

2012. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 pelgrim ***** válasza:
37%
Igen,
2012. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!