Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok, lehetnék színész?

Mit gondoltok, lehetnék színész?

Figyelt kérdés

A színészet nagyjából 4 éves korom óta az álmom. Sőt, nem is álomként tekintek rá, hanem mint célra. Nem azért szeretném ezt elérni, mert vonz a Hollywood-i világ, a csillogás... Tudom a rossz oldalait is! Azért szeretném ezt, mert a szakmára én óriási alázattal tekintek, akár ha rendező lennék, vagy bármi hasonló, már akkor boldog lennék, hogy ebben az iparágban dolgozhatok. Az angoltudásom elég jó, de igazából a nyelvérzékem, ami nekem erős, így a kiejtésemet szokták dicsérni. (magyar versmondó versenyeken is értem el egész szép eredményeket, de gondolom ez nem fontos) Na most jön az a rész, ami miatt sokan majd talán egoistának neveznek, de szép vagyok. Vagy legalábbis átlagon feletti. Sokáig én sem hittem el, rondának gondoltam magam, de annyian mondták, hogy mára nagyjából kezdem elhinni. Ezt nem is firtatom tovább, nem küldök képet, már elég véleményt kaptam. Magamtól is rájöttem, hogy a színészet kapcsolatokon alapul, amiből nekem csak sajnos Magyarországon vagy egyelőre... A másik, ami úgymond hátrány számomra, hogy a családom nem gazdag. Előnyöm pedig, hogy még nagyon fiatal vagyok, 14 éves.

Röviden ennyi lenne. Tanácsok, vélemények?

Köszönöm:)



2012. nov. 22. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Sőt, nem is álomként tekintek rá, hanem mint célra."

A kettő ugyanaz.


"Az angoltudásom elég jó"

Ez örvendetes, de magyar színésznél nem a legfontosabb tény. Magyarból viszont az "elég jó" kevés. Átlagon felüli finomsággal kell visszaadnod az anyanyelved hangsúlyait, különleges árnyalatait.


"magyar versmondó versenyeken is értem el egész szép eredményeket, de gondolom ez nem fontos"

Nagyon is fontos! Gratulálok.


"szép vagyok. Vagy legalábbis átlagon feletti."

Ez viszont kevésbé fontos.


"Magamtól is rájöttem, hogy a színészet kapcsolatokon alapul, amiből nekem csak sajnos Magyarországon vagy egyelőre..."

Alázat! Enélkül sztár még lehetsz, de művész nem. Ebből a mondatból hiányzik. Lehet, hogy te még nem érzed, de hidd el nekem. Van némi tapasztalatom a témában.


"a családom nem gazdag."

És?


"Tanácsok, vélemények?"

Figyeld az embereket, az emberek gesztikulálását, az emberek kommunikációját. Járj minél többet színházba, nézz igényes filmeket. Gyakorolj sokat, és keresd a szereplési lehetőségeket.


Sok sikert!

2012. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Énekelni és táncolni tudsz? Enélkül felesleges színészi pályán gondolkoznod.


Pár dolog még amit jó ha tudsz:

1. A szépség abszolút nem számít. Még a hollywood-i színésznők nagy része sem kifejezetten a klasszikus szépség. Arról nem is beszélve, hogy felnőttként máshogy fogsz kinézni.

2. A színészek 99%-a színházban játszik, soha nem szerepel filmekben.

3. A szülők anyagi helyzete nem számít, anélkül is lehet sikeresnek lenni.


Játszol már valahol? Vagy csak 10 éve álmodozol erről a szobádban?


Egy rendező

2012. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elsőnek, köszönöm a választ! És számomra az álom, meg a cél között az a különbség hogy a célért küzdök, az álom meg csak úgy jó lenne! Most nyertem angol kiejtési versenyt, szóval akkor vedd úgy, hogy nem "elég jó", hanem nagyon jó. :) Az alázatom úgy gondolom megvan. Köszönöm még egyszer!

Második válaszoló: Köszönöm a te válaszodat is, énekelni tudok. Átlagosan. Táncból pedig, nemzetközi versenyző vagyok, világbajnokságok, valamint európabajnokságokra járok rendszeresen, szóval szerintem mondhatom, hogy tudok. Engem a filmes részlege érdekelne, de nem tudom ez hogy megy pontosan... És örülök, hogy az anyagi helyzet nem számít! Sajnos komolyabb helyen még nem játszom, csak ilyen kerületi,-iskolák közötti előadásokban... Köszönöm!

2012. nov. 23. 23:12
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha főként filmekben szeretnél szerepelni, akkor nagy csalódás lesz a színészpálya neked. Talán ebből is látszik, hogy mennyire olyasvalami ez, amiről csak álmodozol. Nem azt mondom, hogy ez rossz, de jó inkább a realitások talaján maradni.


Ha nem tudod elképzelni magadat úgy, hogy egész életedben csak színházban fogsz játszani (és lehet hogy sose kapsz főszerepet!), és semmi paparazzi meg vörösszőnyeg, milliós gázsi stb., akkor bármennyire is mondod, nincs meg benned az alázat a szakma iránt.


A táncbeli eredményeid viszont mindenképpen jók, a tapasztalat azt mutatja, hogy azzal még ki is tud jutni magyar külföldre dolgozni.

2012. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem szeretnék színházban játszani. Sőt, szeretnék! Csak sokkal kevésbé, mint kamerák előtt.
2012. nov. 24. 11:20
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél jobban kamerák előtt?
2012. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szerepelni! Színészkedni.
2012. nov. 24. 13:11
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, félre olvastam a kérdésed. :) Azért mert lámpalázam van.
2012. nov. 24. 13:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Atyaúristen...Egy filmforgatáson kb. 50-en vannak ott és figyelnek téged. Nem úgy megy, hogy bekapcsolják a kamerát és ott hagynak hogy játszd el az adott jelenetet...
2012. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
50 ember még nem vészes. De színházban meg 200!
2012. nov. 24. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!