Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok, lehetnék színész?

Mit gondoltok, lehetnék színész?

Figyelt kérdés

A színészet nagyjából 4 éves korom óta az álmom. Sőt, nem is álomként tekintek rá, hanem mint célra. Nem azért szeretném ezt elérni, mert vonz a Hollywood-i világ, a csillogás... Tudom a rossz oldalait is! Azért szeretném ezt, mert a szakmára én óriási alázattal tekintek, akár ha rendező lennék, vagy bármi hasonló, már akkor boldog lennék, hogy ebben az iparágban dolgozhatok. Az angoltudásom elég jó, de igazából a nyelvérzékem, ami nekem erős, így a kiejtésemet szokták dicsérni. (magyar versmondó versenyeken is értem el egész szép eredményeket, de gondolom ez nem fontos) Na most jön az a rész, ami miatt sokan majd talán egoistának neveznek, de szép vagyok. Vagy legalábbis átlagon feletti. Sokáig én sem hittem el, rondának gondoltam magam, de annyian mondták, hogy mára nagyjából kezdem elhinni. Ezt nem is firtatom tovább, nem küldök képet, már elég véleményt kaptam. Magamtól is rájöttem, hogy a színészet kapcsolatokon alapul, amiből nekem csak sajnos Magyarországon vagy egyelőre... A másik, ami úgymond hátrány számomra, hogy a családom nem gazdag. Előnyöm pedig, hogy még nagyon fiatal vagyok, 14 éves.

Röviden ennyi lenne. Tanácsok, vélemények?

Köszönöm:)



2012. nov. 22. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. De ezt írhattod volna a legelején is. Olyan így a kérdésed, mintha egy vak ember kérdezné lehetne-e belőle festő...
2012. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nincs olyan durva lámpalázam... És nekem 50 és 200 ember között marha sok különbség van! Meg ugye az is hatalmas nyomás, hogyha forgatáson elrontod a szöveged, akkor még van lehetőség újra venni a jelenetet, de ha színházban, akkor meg nincs...
2012. nov. 25. 16:38
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, de teljesen irreális elképzeléseid vannak a színész szakmáról...


Az teljesen biztos, hogy ha nem tudsz kiállni színházi színpadra 200 ember elé, akkor nem neked való pálya.

2012. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ezt most inkább nem firtatnám tovább..:)
2012. nov. 25. 18:59
 15/16 anonim ***** válasza:
Figyelj, ajánlom figyelmedbe a Színház - és filmművészeti Egyetem honlapját, nézegesd a kritériumokat. Egy osztályban kb. 15-en kezdenek, ebből maximum 5 az aki - ha nem bukik ki! - el tud helyezkedni színházban. Viszont - szerintem, bár nem vagyok tapasztalt - először mindenféleképpen színházban kellene kezdened, utána jöhetnek a filmes szerepek. Viszont azt is tudnod kell, hogy magyarként nincsen túl sok esélyed színészként (filmes szakemberként inkább) a hollywood-i világban. Maximum te leszel az a csaj, akit Bruce Willis megdönget, aztán meg kipurcansz. Mint Dobó Kata. De mindegy. Álmodozz csak tovább, ha komolyan gondolod próbálkozz meg a SZFE-n (viszont számolj vele, hogy elsőre biztos nem vesznek fel - csak hogy érzékeltessem, Csányi Sándort is csak negyedik próbálkozása alkalmával vették fel), járj színjátszóra, de nekem van egy olyan érzésem, hogy légből kapott dolog ez neked, még akkor is ha állításod szerint 4 éves korod óta erre vágysz...
2012. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na, sikerült? :)
2021. aug. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!