Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért ilyen meggondolatlanok...

Miért ilyen meggondolatlanok az emberek?

Figyelt kérdés
Portrékat szoktam megrendelésre rajzolni. Legtöbbször úgy megy, hogy megrendeli, elkészítem, elküldöm, a megrendelő meg fizet. A legutóbbi megrendelőm egy ismerős volt, és sok képet kért. Én szóltam neki, hogy mélyen kell majd a zsebébe nyúlnia, akkor is kéri-e mindet, mondta, hogy igen. Ma kellett találkoznunk, hogy odaadja az árát, és persze nem tudta ez egészet kifizetni, merthogy kell a pénze ajándékokat venni. De akkor minek rendelt olyan sok képet, ha tudta, hogy másra kell majd a pénze? Valaki tapasztalt már ilyet? Ez nekem kellemetlen, meg neki is.
2012. nov. 30. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak azért is,elkérném az árát. Én is festek,rajzolok, és felháborítónak találom hogyha egyszer valaki rendel és nem fizeti ki. Elvégre nem könnyű az ilyesmit megcsinálni. Ne hagyd békén,fizessen!
2012. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően, ha csak ismerős, de nem közeli, jó barát, akkor is ugyanúgy kell kezelni, mint bármilyen ügyfelet. Aki emiatt megsértődik, az éretlen és jobb is, ha keveredsz vele ilyen viszonyba. Ha pedig mindketten úgy álltok neki, hogy van A, aki megrendel és van B, aki kiszolgálja ezt a megbeszélt összegben, amit A fizet, akkor ehhez kell tartania mindenkinek magát. Viszont mivel alapesetben úgy van ez, hogy ugye te előre dolgozol, és lutri az, hogy fizetni fog-e, vagy nem mondja vissza akkor, mikor már 5 portré is elkészült, így nem vagy túl biztos helyzetben. Szerződést írni macera, általában nem szeretik az emberek (pedig ez védene mindenkit, nem csak ugye téged, hogy megkapod a pénzed, hanem a megrendelőt is, hogy csinálnod kell a munkát). Szóval az egyetlen tanácsom, hogy ilyen esetekben a megbeszélt összeg 50%-át kérd el, és amíg az nincs nálad, egy vonást se tegyél. Utána már te is motiváltabb vagy, mert tudod, van miért dolgozni (hátralévő 50%), illetve az is hajt, hogy megfelelj, ha már fizettek. Az ügyfél is motivált lesz, hogy ne mondja vissza a megrendelést, elvégre már benne van a pénze, mert ha mégse akar fizetni, akkor nálad van a fele pénze, és a képeket se adod át. Na persze ez a módszer meg az ügyfél részére neccesebb, mert megkapod előre a pénzt, de őt semmi nem biztosítja, hogy valóban meg is csinálod, amiért kaptad. Itt megint visszatérünk a szerződés dologhoz... Ez ilyen.
2012. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, a 2. válaszoló vagyok. Volt velem is ilyen, régen még. Weboldal terveket készítettem, több nap, hét is elment vele. Soha nem láttam belőle pénzt. Habár végül a megrendelő nem is kapta meg az anyagot, nem kellett neki, nem lett új weboldala. Az előre elkért 50% itt is megoldotta volna a gondot...
2012. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát bizony, én is tapasztalom, mondjuk én zenét írok megrendelésre, és mikor kérdezem, hogy milyen legyen, csak annyit képes kinyögni, hogy "majd te tudod". Aztán meg mikor megmutatnám a félkész művet, akkor közli velem, hogy inkább mégse kell. Bár én élvezem, amit csinálok, és nem feltétlenül kell olyan sokat babrálnom egy-egy zenével. Neked is ajánlhatom, hogy esetleg csináld meg félig a művet, mutasd meg akkor fizessen (nyilván ha kér 1000 képet, akkor 500-at csinálj meg és annyit fizessen ki egyszerre).
2012. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!