Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek ez tetszik? (1)

Dockos. kérdése:

Nektek ez tetszik? (1)

Figyelt kérdés

A vicces felelés.(1)



Egy átlagos történelem órának indult az egész.Senki még, ő sem sejtett semmit.

Mindenki a saját megszokott módján várta a tanárt, kivéve egy valakit.Ő csak meredten nézett a füzetére.Csak az ajkaihalk neszét lehetett hallani.Szinte még azt sem mivel a többi gyerek hangos zsivaja elnyomta.A hangoskodást a tanár jelenléte szakította félbe.Mindannyian felállva köszöntik.Viszont egy intéssel megkapják a "parancsot".Ezt követően mindenki tekintete a naplóra szegeződik.Halk sóhajok hallatszanak.Csak úgy peregnek a lapok.Majd egy név kezd viszhangzani a teremben.Ki más lenne az, hát pont ő.Néma kacaj hadja el egy-egy gyermek száját.Ám a tanár súlyos tekintete megszakítsa azt.Lassan feláll az aki nevét fürkészte.Ám a tanár súlyos tekintete megszakítsa azt.Azt reméli, hogy csak álmodjamindezt.Feltápászkodik komfortos kis székéből.Felnézni sem mer már.


Ha tetszett akkor lehet folytatom de előbb kellene egy kis eligazítás hogy jó lessz -e.

By:dockos



2012. dec. 1. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Őszintén: nem. Helyesírási és nyelvhelyesség hibák, rossz fogalmazásmód, tőmondatok, és "túlságosan művészien akarom kifejezni, de nem sikerült" helyzet.
2012. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem. Unalmas, monoton és vannak benne hülye kifejezések és helyesírási hibák. Van valami célod ezzel a történettel? Vagy csak talán kipróbáltad magad. Az teszi monotonná az egészet, hogy megpróbálod felvenni a tipikus könyvbeli jellemzéseket, de aki ilyen amatőr, az szerintem hagyja el ezt, amit mindenki használ az unalmas, hatásvadász írásaiban.

Ennek ellenére van benned ambíció és igyekezet, és szerintem össze tudod szedni magad és megírni egy sokkal királyabb sztorit! ;)

2012. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában minden könyvnek, történetnek az eleje unalmas. Egészen addig, amíg el nem kezdődik a tényleges események sorozata.

Vannak jó mondataid, de van olyan mondat is, ami értelmetlen, vagy nyelvhelyességileg nem jó.

2. mondat.

Senki még, ő sem sejtett semmit. Ez nyelvhelyességileg nem jó. Senki nem sejtett semmit, még ő sem. Látod a különbséget?

A hangoskodást a tanár belépése szakította félbe. /Nem a jelenléte, hiszen eddig nem volt ott bent, hanem amikor belépett, akkor hallgattak el./ Figyelj oda az igeidőkre, mert áttértél jelen időre. "Viszont egy intéssel megkapják a parancsot", itt nem kell a viszont, és nem tudjuk, hogy milyen parancsot kaptak meg, csak gondoljuk, hogy leülhetnek.

A következő mondatok tetszenek. Pontosan azért, mert rövid tőmondatok, éreztetik a feszültséget.

"Halk sóhajok hallatszanak. Csak úgy peregnek a lapok."

A visszhang két s + z - visszhangzani

/Ki más lenne az, hát pont ő. Ez szintén nem jó stilisztikailag./ Valami ilyesmi:

Ki másnak a neve hangzott el, mint az övé.

Ki más lehetett az, akinek a neve elhangzott, csak az övé.

Nem tudom, van-e néma kacaj, de szerintem inkább halk kacaj, vagy megkönnyebbült halk kacaj lenne a megfelelő.

Idáig egész jó a helyesírásod. Mi történt?

Vagy valóban nem tudod ezeket?

hadja - hagyja, megszakítsa - megszakítja, lessz -e - lesz-e


Ne haragudj, hogy így szétszedtem a történetedet, de ha folytatni akarod, akkor jobban oda kell figyelned a helyesírásra és arra, hogy a szavak sorrendjét ne keverd össze.

/Csak a súlyosabb helyesírási hibáidat írtam ki./

2012. dec. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!