Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet leginkább megtanu...

Hogyan lehet leginkább megtanulni rajzolni?

Figyelt kérdés

Jó persze sokat kell gyakorolni,de amellett?

Betty Edwards - Jobb agyféltekés rajzolás című könyve valóban csodát tesz? Netán vkinek vmi személyes tapasztalat? Mert megvan,olvasom is,csak azért érdekelne,hogy más,hogy vélekedik róla.

Rengeteg animét,rajzfilmet,How to draw... videót nézek,és nagyon sok mangát,képregényt is olvasok,és minden nap gyakorlok,több órán át.

Van még valami,ami segíthet a fejlődésben?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2012. dec. 3. 17:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Keress rá a neten a jobbagyféltekés tanfikra, ott láthatsz kész rajzokat is, első, és utolsó napról. Működik a dolog, nagyon is. És továbbképzéssel javítható is még. Én elvégeztem, azóta tudok rajzolni.( illetve addig is tudtam, csak nem láttam, ott a látásmódot tanítják meg)
2012. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Szerintem ha van a közeletekbe graffika szakkör akkor oda iratkozz be.Nekem ez sokat segített + próbálj ki több technikát és lehet hogy egyikbe nagyon jó vagy mint pl:festés,pasztelozás alakrajzolás(kroki).
2012. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi,ment a zöld kéz mindkettőtöknek! :)
2012. dec. 3. 18:24
 4/22 A kérdező kommentje:

És még annyit(ez csak véleménykinyilvánítás),hogy szerintetek ez a manga szépen van megrajzolva?

[link]

(Kattintással lehet lapozni!)

2012. dec. 3. 18:28
 5/22 anonim válasza:
te rajzoltad? szerintem aranyosan vannak lerajzolva :) ^^
2012. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem,ezt nem én! :))

(De azért köszi,jól esett! xD)

Ez a Soul Eater című manga,ami lapján eléggé híres anime készült. És annak már sokkal szebb a grafikája.

2012. dec. 3. 18:35
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Nekem konkrétan nem tetszik a Soul Eater rajzolása, ezért nem bírom megnézni az animét se, pedig, lehet, hogy a sztori nem rossz.


Ha rajzolni akarsz, akkora jobbagyféltekés butaságot azonnal elfelejted, azzal nem lehet megtanulni rajzolni, csak képről másolni, ami meg nem ugyanaz.

Másolással tényleg sokat lehet gyakorolni, de ne képet másolj, hanem valóságot. Értsd: bögrék, székek, szobabelső, külső tér, a saját kezed, portré a tesódról, kutyát, macskát, tengerimalacot. És használd Szunyoghy András Rajz ABC című könyvét, az nagyon sokat segít! Ha meg azt akarod, hogy minden rajzodnál tudjanak segíteni, regisztrálj a Tergemin.hu-ra. Az ottaniak nagyon segítőkészek a kezdő rajzosokkal.

2012. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ezer köszi! :)

Amúgy nekem nagyon tetszik a Soul Eater rajzolása. :)

2012. dec. 3. 19:08
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Járj szakkörre. A könyvet, amit írtál, nem ismerem, de a legjobb könyv sem ér fel egy szakkörrel.

A rajzfilmek és tutorialok nem sokat érnek. Nem is autentikusak, a rajzfilmek és animék grafikai világa torz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne rajzolj ilyesmit, hanem azt, hogy egy sajátos, a standardtól eltérő stílust fogsz kialakítani ezáltal, amellyel egy "hivatásos" helyen (mondjuk művészeti fősuli felvételin) labdába sem rúghatnál.

A belinkelt anime grafikája nekem nem tetszik.

Mindenképpen a szakkört javaslom, itt elsajátíthatod azt az alapvető tudást, amelyre a későbbiekben tudsz majd építkezni, és amelyet könyvekből vagy netről nem lehet megtanulni.

2012. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Természetesen neked is ment a zöld kéz!

Amúgy ahhoz,hogy kiadjanak egy képregényt,annak a rajzolójának el kell végeznie valamilyen sulit előtte,vagy nem kötelező? Netán egy gyerek könyvillusztrátornak?

2012. dec. 4. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!