Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet leginkább megtanu...

Hogyan lehet leginkább megtanulni rajzolni?

Figyelt kérdés

Jó persze sokat kell gyakorolni,de amellett?

Betty Edwards - Jobb agyféltekés rajzolás című könyve valóban csodát tesz? Netán vkinek vmi személyes tapasztalat? Mert megvan,olvasom is,csak azért érdekelne,hogy más,hogy vélekedik róla.

Rengeteg animét,rajzfilmet,How to draw... videót nézek,és nagyon sok mangát,képregényt is olvasok,és minden nap gyakorlok,több órán át.

Van még valami,ami segíthet a fejlődésben?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2012. dec. 3. 17:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Köszönöm a vadbaromnak, aki lepontozott. Az illető nyilván művészeti iskolába járt, hogy ennyire ért hozzá, és éjjel-nappal csak Betty Edwards árnyékát csókolgatta.


Szóval, ahhoz, hogy képregényrajzoló legyél, iskola meg tanfolyam azért szükséges, hogy megtanulj látni és rajzolni. Bár sokaknak ez autodidakta módon is megy, de egy rajzszakkör vagy tanfolyam (Nem az a pár hetes butaság) sosem árt. Ahhoz, hogy gyermekkönyv illusztrátor legyél az kell, hogy felfedezzenek. De nagyon kemény munka. A képregénnyel jobban jársz, mert ott a saját történeted kerül megrajzolásra. És ugye vannak magyar mangakák, mint Madaras Andrea vagy Rimaszombati Laura, akiknek saját mangájuk is megjelent.

A Tergemint meg nem viccből írtam, tényleg segítenek, ha kéred őket.

2012. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Amúgy én hasznosnak ítéltem meg a válaszaidat,nem tudom,hogy miért pontoztak le!

2012. dec. 4. 12:49
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam könyveket a jobb agyféltekés rajzolásról, de egy idő után letettem, és nem azért mert nem szeretek olvasni, vagy mert nem vagyok kitartó, hanem mert rájöttem, hogy magamtól sokkal jobban meg tudok tanulni rajzolni. Én autodidakta vagyok (nem csak a rajzolás terén :) Jártam 2 évig rajztanfolyamra, de mikor megismerkedtem a digitális rajzolással befejeztem...


Én speciel nem vagyok oda a manga és anime rajzolásért. Persze mivel tudom mekkora kultúrának örvend, isten ments, hogy bármi mást mondjak róla, tiszteletben tartom mások ízlését.)


Sokkal inkább szeretem az állatok rajzolását, élethű rajzoktól, a disney állatmeséin keresztül, egészen a "kevert" (valamennyire élethű, de mégis van benne meseszerű dizájn) műfajig, mind digitális formában, mind a hagyományos grafit és színes ceruza használatával. És ismerek egy nagyon jó könyvet az állatok rajzolásáról... ;)


A tanácsom: Ha megy autodidakta módon a tanulás akkor miután megtanultad tartani a ceruzát, vagy használni a digitális rajztáblát (az utóbbit egyre többen részesítik előnyben) akkor nem érdemes olyan sokat költeni tanfolyamokra, a könyvek nagy részét pedig megtalálod a neten...


Megemlíteném, hogy sokat segít ha eldöntöd milyen fő irányba (ember, állat, jármű, stb.) szeretnél továbbhaladni.

2012. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Ami azt illeti én nem szeretnék specializálódni járművekre,emberekre,stb.,hanem úgy összességében mindent,de persze nem olyan profi szinten. (Gondolom nem lehetek minden rajzolásában profi egyszerre.)

Rajzolni én írólapon szoktam,a virtuális rajztáblán még nem gondolkoztam. Színezni inkább gépen szoktam,Manga Studio-val,meg PhotoShop-pal,és ott szoktam hozzáadni a hátteret,bár "japán felhőket" szívesen rajzolok kézzel. :)

Amúgy ajánlanál könyvcímeket? Említetted a ceruza helyes tartását. Erről már hallottam régebben,de el is felejtetem utánanézni. Hogyan kell helyesen tartani?

Köszi még egyszer! :)

2012. dec. 7. 12:01
 15/22 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen véletlenül olvastam a kérdésed.Én magam nem vagyok profi,viszont lelkes amatőrként sokat tanultam. Legtöbbet persze a magam kárán.És az ismerőseim közt sok olyan van aki szeretné,ha tanítanám.Nekik kezdtem el szerkesztgetni egy web oldalt.Ha kész lesz,sokat tud segíteni azt hiszem neked is. [link] Ez a címe.És hagy adjak egy jó tanácsot.Ha megszeretnél tanulni rajzolni,felejtsd el a mangákat.Az nem vezet sehová.
2012. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Wow!

Utolsó,a rajzaid szinte már ijesztően jók! o.O

Elképesztő vagy! :)

Csak gratulálni tudok hozzájuk!

2012. dec. 7. 12:41
 17/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :-) Félre értés ne essék.Nem önreklámnak szántam a "kommentet",csak rá szerettem volna mutatni,hogy bizony otthon a négy fal közt is meg lehet tanulni rajzolni.Kitartás,menni fog! :)
2012. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a mangák nagyon hasznosak, ha rajzolsz, de ne csak úgy rajzolj, mert erősen stilizáltak. Legelőször rendesen kell megtanulnod embert rajzolni. Ezek a képről való másolások frászkarikát sem érnek, másolni mindenki tud. És pont ezzel lehet a legnagyobb pontatlanságot és széteső képeket összehozni. Szunyoghy András, Barcsay Jenő. Az ő könyveikből tanulj rajzolni, és felejtsd el a maszatolást! Az nem rajz, hanem festés. Lehet foltokból is rajzot felépíteni, de nem így. Nagyon nem.

Kedves előző válaszoló! Ezek jó rajzok ahhoz, hogy ámítsd a népet, de különben tele vannak hibával, és esnek szét. Magadtól! Fejből, vagy modell után tudsz rajzolni? Ha igen, akkor egy szót sem szóltam.

Itt van például ez a kép: [link]

A bal oldalról bejövő kéz is lányé? Mert olyan, mintha másé lenne, a szája elcsúszott, a bal kezét kitörted. A jobb szeme óriási. Összességében ez egy hibás rajz. Neked is ugyanazt ajánlom, mint a kérdező, hogy élő vagy megfogható modellről rajzolj. Olyanról, amit körül tudsz járni. Nem véletlenül rajzolnak rajziskolában is sok csontvázat és koponyát meg szerkezeti rajzokat. Hogy elkerüljék ezeket a hibákat.

2012. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A "tegnap (12.07.) 19:21" válaszoló vagyok. Látom eléggé manga párti vagy... Ez nem gond, sőt jó ha van egy ilyen alap. Viszont akkor az emberrajzolásnak tényleg jól kell, hogy menjen hozzá.


Állatrajzoláshoz én egy könyvet olvastam ki és nekem nagyon bejött. Igaz angol, de itt el tudod olvasni az egészet: *****


A ceruza helyes tartásáról jelenleg csak gugliból szervált képeket tudok mutatni:

[link]

[link]


Próbáld meg így tartani, be fog ugrani!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a ceruzatartás hogy jön ahhoz, amit én írtam. Én a maszatolást nem úgy értettem, hogy a kezeddel véletlenül elmaszatolod a rajzot. Különben is, jobb, ha vállból rajzolsz, nem csuklóból.

Én így értettem:

Ez tónusozás: [link] [link] [link]

Ez nem tónusozás: [link]


A mangával meg azért szimpatizálok, mert pózokat meg lehet tanulni, és sokakat ez inspriál arra, megtanuljanak rendesen is rajzolni, míg a képről másolósok leragadnak egy ponton, és azt hiszik, fantasztikusan rajzolnak. (Sok mangásan is rajzoló ismerősöm van, és mid tudnak fejből realisztikus embert rajzolni.)

2012. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!