Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, mennyire fér...

Mit gondoltok, mennyire fér meg egymással a keresztyén hit és az önmegvalósítás?

Figyelt kérdés
(És ti mit értetek önmegvalósításon?)

2012. dec. 2. 17:50
 1/7 eNerdzsy ***** válasza:
49%
Nem, mert az egyháznak nyájra van szüksége, nem pedig (a szó szoros értelmében vett) önálló egyénekre.
2012. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tiltja az iskolát, a tanulást, tehát célt lehet érni keresztényként is.

Nekem meg amúgyis a saját család és a mások segítése volt a cél, nem vágytam Hugh Heffner féle elismerésre sose. Még igen feltűnő külsőre sem. Se tetkóra, se piercing-re. Biztos unalmas ember lehetek egy dorbézoló buli patkány számára.


De te mit értesz önmegvalósítás alatt?

2012. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pietrosol ***** válasza:
25%

Szia!


Az önmegvalósítás feltétlen szükséges a kereszténységhez az ugyanis semmi egyebet nem jelent,mint az eredendő bűnből való felébredés!Az eredendő bűn nem vallásos fogalom,hanem a cél elvétése,az öntévesztés,az egóval való azonosulás!A kereszténység célja éppen az egó megölése az által,hogy mindent átvilágít és az ember eredeti Isteni lényét bontakoztatja ki!Ez viszont nem lehetséges addig,amíg az ember az egó által keltett vágyakozás hamis tudatában él!

A felébredett ember tud segíteni másoknak,mert cselekedetei mozgatórugója nem az egó öndefiniáló,önkielégítő akarása,hanem az a felismerés,hogy mindannyian egyek vagyunk!


Csak az tud jó kertészként tevékenykedni az édenkertben,aki nem kapával akar szüretelni vagy ásóval gyomlálni,hanem mindenhez a megfelelő szerszámot használja!

2012. dec. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az önmegvalósítás egyféle életcél, és akkor máris azon áll a dolog, hogy valakinek a keresztyén élettel összeegyeztethető céljai vannak-e vagy sem.

Önmegvalósítás alatt értem amikor az lehetek aki valójában vagyok, nem kell álarcot viselnem, azt csinálhatom amit szeretek, és az elveimet nem rúgom fel senkiért.

Az én elveim Isten tervével egyeznek, figyelek hívó szavára, arra válaszolok, törekszem mindig jobbá válni és a hibáimból tanulni.

2012. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 -a- ***** válasza:
Jn 12,24 (Jézus mondja)"Bizony, bizony mondom néktek: Ha a földbe esett gabonamag el nem hal, csak egymaga marad; ha pedig elhal, sok gyümölcsöt terem. 25A ki szereti a maga életét, elveszti azt; és a ki gyûlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt. 26A ki nékem szolgál, engem kövessen; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya."
2012. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Teljes mértékben. (Kivéve, ha mondjuk az az életcélod, hogy sztriptíztáncosnő legyél, vagy ilyesmi...)

Az önmegvalósítás ugyebár az, amikor valaki eléri az életcélját. A többség célja az, hogy elvégezzen egy-két iskolát, szert tegyen valamilyen végzettségre, utána elhelyezkedjen, a munkája által önellátóvá váljon, közben párt találjon és családot alapítson. Mindez teljes mértékben összeegyeztethető a keresztény hittel. A tanulás, a szorgalmas munka, az önellátás, a házasságkötés, a családalapítás, ezek alapvető értékek a kereszténységben.

Persze lehetnek valakinek az önmegvalósításon belül olyan részcéljai, amelyek nem férnek össze vele. Ne válassz például erkölcstelen vagy becstelen szakmát, és lehetőleg azt se tűzd ki célul magad elé, hogy minél több partnerrel szexelsz.

Summa summarum: nem csak, hogy összefér a kettő, de a kereszténység egyenesen támogatja az önmegvalósítást.

2012. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó jól írta.

De mi a legtöbb ember végső életcélja? A boldogság, az életcél is csak a boldogsághoz való eszköz. Azt pedig, hogy hogyan lehetünk boldogok, leírja a Biblia. Ezen belül lehetnek életcéljaid. Csak olyan életcélod nem lehet, ami nem tesz boldoggá, mert bűnös.

2012. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!