Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Wiki szerint Csáth Géza...

Wiki szerint Csáth Géza 1910ben ópiumozott először, pedig 1908ban már voltak művei amik foglalkoztak vele. Hihető az 1910-es adat? Mi az oka az ópium korai előkerülésének?

Figyelt kérdés
A varázsló halála című műről kell elemzést készítenem és nem igazán értem a dolgot, mivel elsőként a saját halálának kivetítéseként lehet értelmezni, viszont az évszámok nem stimmelnek.

2013. jan. 4. 19:44
 1/2 anonim válasza:

[link]

ezt a linket nyilván már te is megtaláltad, csak azért rakom ki, hátha mégsem:)

ebben ha jól emlékszem kosztolányi azt írja, hogy csáth géza világ életében fantáziált az ópiumról mint olyan. azt is írja, hogy nem biztos benne, de szerinte úgy 1910 körülre lehet tenni azt, amikor elkezdte szúrni magát.


megmondom őszintén nem ástam bele magam jobban csáth géza életébe, ebbe a linkbe is csak egészen véletlenül botlottam bele.. szóval annyira az oldal hitelességét sem vágom..

de ha most tanulsz róla, akkor gondolom majd el tudod dönteni, hogy hasznos-e a fenti cikk - remélem tudtam segíteni valamennyit:)

2013. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jan. 16. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!