Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet megélni a termész...

Crackjack kérdése:

Hogyan lehet megélni a természetfotózásból?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 03:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Főleg úgy, hogy a fotókat eladod egy magazinnak. (Ha nagyon jó vagy, akkor többnek is.)
2013. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vásárolsz felszerelést kb. 5millió forintért, építesz leseket, megnyersz egy halom rangos pályázatot a témában, ritka fajokat fotózol és eladod a képeket magazinoknak vagy valamelyiknek az alkalmazásában állsz. Ha a felszerelés és a pályázati eredmények megvannak akkor térjünk vissza rá! :)
2013. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először csinálj 10,000 képet. Aztán elgondolkozhatsz azon hogyan lehet megélni belőle.
2013. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Egyszerűsítek.

Sehogy.

2013. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez a rendszer miért nem írja ki, hogy ki írt be??


Én kérdeztem a kérdést.

Akkor sorjában kérdezek.


Azt gondoltam, hogy újságoknak kell eladnom a képeket. Gondolom ilyen házalós technikával.


Venni töb millióért felszerelést. Na, igen, de honnan valakinek több milliója hirtelen? :-)


Ez egy hobbi szakma lenne, akinek nincs gondja a napi megélhetésre?


"HelpDaren válasza:


Egyszerűsítek.

Sehogy."


Ezt bővebben is kifejtenéd, hogy miért?

2013. jan. 19. 23:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem házalós technikával. Ha megvannak a megfelelő pályázati eredményeid, ha úgymond "letettél valamit az asztalra" akkor meg fognak keresni, hogy közölhessék a képeid, addig esélyed sincs.


Ami a felszerelést illeti pont ezért nem lehet belőle megélni, a felszerelés ára nem az itteni vásárlóképes kereslethez van igazítva hanem olyan helyek fizetéseihez ahol az emberek egy hónap alatt megkeresik egy a-só-középkategóriás dSLR árát (kb. 3000USD). Amíg nincs meg a felszerelésed (nagytelék, profi dSLR váz, lesek stb.) esélyed sincs, ismerni kell a kiszemelt állatfajta szokásait, tudni, hogy mit miért csinál ahhoz, hogy megfelelő képeket készíthess róla és persze nemárt ha tudsz fényképezni rgo. mevan a felszerelésedet használni képes szakmai tudásod is.


Ez egy szakma, amit évekig tanulni kell, évekig kell dolgozni a felszerelésért, az elismerésért és azért, hogy az elit befogadjon. Lehet hobbiként természetfotózni de ebből pénzed szinte biztosan nem lesz. Nekem közölte már fotómat a National Geographic magazin és annak az online változata de a Metropol és néhány kisebb helyi lap is de fizetni egyszer sem fizettek. Nekem volt megtiszteltetés.

2013. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Mondjuk én nem az állatokat fotóztam volna hanem a tájat, mivel rendszeresen járok túrázni. Így jött az ötlet.
2013. jan. 21. 01:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen a szinten nem lehet megélni a természetfotózásból. Ez egy külön szakma, de ezeket már feljebb leírtuk.
2013. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!