Hol nehezebb megélni?

Figyelt kérdés
magyarországon vagy romániában nehezebb megélni szerintetek?
2012. nov. 18. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Háááát Magyarországon még mindig jobb mint ott, de amiket ismerősöktől hallottam így azt mondom hogy már a szerencsén múlik hogy hova kerülsz be. Rengeteg romániai magyar dolgozik itt nálunk, nem egy román kollégám van pedig egyáltalán nem vagyunk közel a határhoz. Ugyan akkor a sógorom a haverjával mentek ki Romániába nem az Erdély részébe hanem Bukarest környékére mentek mert ugye ott van valami magyar vállalkozó, nem tudom már pontosan mi a neve, és ott dolgoznak kint már 3 éve és nagyon jól elvannak, van pénzük kajára, lakbérre, plusz már nem is keveset tettek félre.

Én azt mondom ezt így nehéz megválaszolni, persze ez csak az amit én hallok, meg látok. Én is voltam már kint dolgozni úgy 2 hónapot, elvoltam ott ugyan csak nagyon nem érte meg, mert nem kerestem sokkal többet, mint amit itthon is megkerestem volna.

2012. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de rosszabb volt mint itt?
2012. nov. 18. 12:51
 3/4 NTBS ***** válasza:
Szerintem magyarként itthon könnyebb, mert Romániában nem mindenki díjazza a magyar szót. Ezért munkahelyvesztés is járhat.
2022. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És Magyarországon románként? És Magyarországon magyarként vagy Romániában románként?
2022. febr. 18. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!