Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek lenne esélyem...

Szerintetek lenne esélyem valamelyik művészeti egyetem grafika szakára? (rajzokkal)

Figyelt kérdés

Van még addig 3 és fél évem, hogy fejlesszem magam, és fogom is. Lenne esélyem bekerülni? MOME, Képzőművészeti Egyetem, esetleg vidékiek (Pécs..) vagy akár külföldön?

15L

[link]


2013. febr. 3. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A látottak alapján nem, és ha nem művészeti középiskolába jársz ilyen szintről felfejlődni egy egyetemi felvételiig lehetetlen saját erőből. Ha komolyan gondolod, jelentkezz át egy művészeti iskolába, én a pécsit tudom ajánlani, bár a többiről nincs információm, tapasztalatom.
2013. febr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 loupsolitaire ***** válasza:
62%

Kapcsolatok kellenek. És s3ggnyalás. Nem a tehetség a legfontosabb, de arra is gyúrni kell.

Ismerősöm több éve próbálkozik, nem is akárhogy rajzol, de mindig kikosarazzák.

2013. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ezek alapján nem

sokkal jobbakat se vesznek fel sokszor

2013. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
azt mondanám, hogy nem, de néha bénábbakat is fölvesznek, így ki tudja.
2013. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 balkalolka ***** válasza:
69%

Nem akarlak elkeseríteni de konkrétan művészeti gimibe SEM vennének fel ezek alapján. Fizetősbe, talán.


Ha sikerélményt szeretnél rajzolásban akkor elsősorban az alapokat ajánlom megtanulni, értelmezni, és gyakorolni.


Egy nyitott tenyér megrajzolása pl. nem úgy megy hogy elkezded a sziluettjét vastagon körbekontúrozni. Térbe forgatott primitíveket (hasábokat ez esetben) felvázolsz, felosztasz és fokozatosan kidolgozod. Síkrajzhoz térlátás kell, a rajzolás az nem naiv festészet, hogy odapötyögtetsz/karmolsz valamit és hátradőlsz hogy ejdefaszakiccsaj vagyok. Feltéve ha nem hobbid az önbecsapás.


Másfelől meg nem javaslom a művészeti pályát, az esetek nagy többségében 70% kapcsolat(ebben bőven benne van a prostituálódás és a seggnyalás), 20% szorgalom és 10% mélyenkussolás/butánnézés/sűrűnbólogatás. Jól látod, a tehetség nem szerepel, azért nem mert nem abból élsz meg.


Ahogy elnézem ez nem okoz gondot mert nem tűnsz tehetségesnek, legalábbis rajzolásban biztosan nem. Tekintsd magad szerencsésnek, azoknak a legszarabb akik a fentebb felsoroltakban nem tehetségesek és rajzolásban meg igen, na ők halnak éhen először. :)


Ne érts féle, nem alázni akarlak, sőt, le akarlak beszélni arról hogy feleslegesen illúziókba ringasd magad.

2013. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha jó a tanulmányi átlaga, művészeti gimibe még felvehetik. Tényleg rossz rajzok, de ismerek 1-2 nagyon tehetségtelent, akit szintén felvettek.
2013. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha művészetibe járnál, nem lenne reménytelen. Az én sulimban voltak olyanok, akik ilyen szinten voltak az elején, de aztán hihetetlenül sokat fejlődtek.


Mindenképpen kell neked egy tanár, ha ilyesmit akarsz. De csak akkor kezdj bele, ha tényleg ezt akarod, és lenne elég szorgalmad hozzá.

2013. febr. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én téged ismerlek:D a neved alapján,régebben beszélgettünk is.
2013. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tényleg? honnan?:)
2013. febr. 11. 22:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Anno emlékszel hogy benne voltál valami rajz klubban,és levelezgetünk postán keresztül?:D
2013. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!