Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek lenne esélyem...

Szerintetek lenne esélyem valamelyik művészeti egyetem grafika szakára? (rajzokkal)

Figyelt kérdés

Van még addig 3 és fél évem, hogy fejlesszem magam, és fogom is. Lenne esélyem bekerülni? MOME, Képzőművészeti Egyetem, esetleg vidékiek (Pécs..) vagy akár külföldön?

15L

[link]


2013. febr. 3. 16:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
kb olyan szinten van a rajzod, mint akik a megasztárba mennek, de nem jók és röhögnek rajtuk :(
2013. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A rajzaidat már nem tudtam megnézni (az istenért sem hajlandó megjeleníteni), de szívesen leírom ezzel a saját tapasztalataimat.

Művészeti középiskolába jártam, és csak a művészeti szakmában tudtam elképzelni magam, de nem így áll a jelenlegi helyzet. Művészetből megélni a legnehezebb, ott kell a legtöbb kudarcot elviselned, és sajnos az a helyzet, hogy általában tényleg többet számítanak a kapcsolatok, mint a valódi tehetség. Ismeretlen művészként nem szívesen fognak alkalmazni, főleg, hogy nagyon kevesen keresik őket.

Nem akarlak lebeszélni az álmaidról, de a művészeti pályához sok lemondás kell, én is végül úgy döntöttem, olyan állást keresek, amivel pénzt is lehet keresni. A legtöbb sikeres művész autodidakta módon tanult meg rajzolni, és mindig volt egy B-tervük, egy állásuk, amiből meg is tudtak élni (pl. kevés humorista, író, festőművész engedheti meg magának, hogy csak a művészetéből éljen meg).

Sok sikert a továbbiakhoz, én sem tudtam lemondani teljesen az álmomról (bár én rajzoláson kívül írni is szeretek, nemrég jelentkeztem egy kiadóhoz gyakorlatra, de sajnos nem vettek fel), ezért nem mondhatom azt, hogy te lemondj. Csak mérlegeld a lehetőségeket, és próbálj meg reálisan állni a dolgokhoz. Még ha nem is sikerül, a rajzolás mindig megmaradhat hobbinak, és azt az örömet soha senki nem ragadhatja el tőled, amikor magadnak rajzolsz a saját örömödért.

2013. febr. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Úgy érzem a ritka szerencsések közé tartozom. rajzolásból élek meg, egy kiadó foglalkoztat. és tényleg nagy szerencse kellett hozzá, hogy felvegyenek. a legtöbb grafikust nem is alkalmazzák, csak megbízási szerződéseket kap.


nekem viszont mondjuk az a hátrányom, hogy csak nekik dolgozhatok, más kiadóknak nem, így kb. minden évben van valaki, akit el kell utasítanom sajnos (de annyian meg nem keresnek meg, hogyha nem lenen ez az állásom, akkor az elég lenne a megélhetésre).

2013. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!