Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen nyelven irjak konyvet?...

Milyen nyelven irjak konyvet? (Angol vagy magyar)

Figyelt kérdés

Mar regen eldontottem, hogy konyvet fogok irni. Nagyon sok otletem van csak azt nem tudom, magyarul vagy angolul irjam. Kanadaban elek egy eve es masodik nyelvem az angol lett ezert mar nem olyan helyesen beszelem es irom a magyart. Angolul jol tudok sok konyvet olvastam mar de nem perfect az angolom sem. Szoval azt szeretnem kerdezni szerintetek milyen nyelven irhatnek konyvet? :)


L/16



2013. febr. 8. 01:18
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát szerintem magyarul.Én is egy éve élek Kanadában de még mindig nem tudok úgy beszélni mint magyarul.Olyan szavakat nem tudok még.
2013. febr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik nyelven gondolkodsz? Vagy váltva? Azon a nyelven kéne írnod, amiben nagyobb a szókincsed, jobban ki tudod fejezni magad. De írhatod párhuzamosan is két nyelven. Próbáld ki mindkettőt, aztán mutasd meg mindkét nyelven értőknek, hogy szerintük melyik jobb.
2013. febr. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

1-es vagyok elfelejtettem leírni teljesen :D

Szóval mivel 1 éve vagy kint még nincs olyan nagy szókincse mint a magyar szóval magyarul még mindig könnyebb lesz!

2013. febr. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Angolul es magyarul felvaltva gondolkozok :D:D koszonom a tanacsokat megpropalom mind a ketto nyelven
2013. febr. 8. 05:35
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Kanadaban elek egy eve ... ezert mar nem olyan helyesen beszelem es irom a magyart."


Egy év után nem használod helyesen a magyart? Vegyél példát az 50-60 éve emigrált magyarokról, nagyon sokan tökéletesen írnak-beszélnek a mai napig, mert nekik fontos az anyanyelvük. Ha neked nem, akkor ne gondolkodj azon, hogy magyarul írj könyvet.

2013. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt elfelejtettél magyarul? Ne haragudj meg érte, de ez szánalmas!
2013. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te inkább ne írj most semmit. Én éltem egy évet Olaszországban, még hat éves koromban, két évet pedig Angliában, és most tervezek újra kimenni, de a magyart nem felejtettem el.

Jópár rokonom, ismerősöm hosszú ideje külföldön él, és ugyanúgy tudnak magyarul.

Ha három évesen kerültél volna ki, akkor még érthető, így viszont elég gáz, bocsi.

2013. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nem azt mondtam hogy teljesen elfelejtettem a magyar nyelvet csak mar nem olyan helyes a nyelvtanom. Az elmult evben csak arra koncentraltam, hogy az angolt jol megtanuljam, hibatlanul es minden vizsgam hibatlan legyen es ekozben minden baratom vagy angolul beszelt vagy videkiesen magyarul. (Es azert is kerdeztem mert ha veletlenul sikerul egy jo konyvet irnom akkor sokan eltudjak olvasni itt kint akiket erdekel.) Nem kell engem idezgetni mar kaptam valaszokat a kerdesemre es eldontottem mit csinalok. De kosz :)
2013. febr. 11. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!