Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az mennyire gond, hogyha két...

Az mennyire gond, hogyha két műnek hasonló neve van?

Figyelt kérdés
A jövőben tervezek egy képregényt (manga-szerű rajzolással, csak színesben és nyugati képregény hatásokkal, és masszív műfaj rombolással), de eléggé nehezen tudok neki nevet keríteni. Gondoltam arról, hogy a főhős fedőnevéről nevezem el (Prometheus), de ilyen film már van. Mondjuk hasonló volt az Avatarral is (a The last airbender és a James Cmeron film kicsit sem kapcsolódik), ott nem tudom mi lett a végeredmény.

2013. jan. 10. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
nem nagy problema, de a nagyobb ismeretsegnel azert egyenibb cimet kellene szerintem.. de egyebkent egyaltalan nem gond
2013. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 2 Avatar is nagy siker lett.. mégsem egyedi a nevük :) Szerintem jó a címválasztásod.
2013. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy furcsa szabály szerint a cím nem a mű része.
2013. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tehát ahogy előző mondja,a könyv címe nem áll szerzői jogi védelem alatt.

2013. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Végülis Prometheus egy mitológiai alak is, tehát szabadon használható.
2013. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez részben marad, csak mellérakok egy alcímet.
2013. jan. 11. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
énis tervezek manga stílusú képregényt, meg is akarom animálni, a cím választással én is gondban voltam, már kitaláltam egyet, de nem biztos hogy ez lesz a végleges
2013. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!