Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért jobb az olaj mint az...

Miért jobb az olaj mint az akril festék?

Figyelt kérdés

A híres festmények mind olajjal készültek és kortárs alkotások közt is sokkal több az olaj mint az akril. Miért van ez?

Mitől jobb az olaj , mik az előnyei?



2013. ápr. 9. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tartósabb, lassan szárad, tehát van lehetősége as művésznek kidolgozni részletesen és rendesen a szyíneket, ecsetvonásokat, továbbá olajfestékkel bármilyen technika szerint lehet festeni, nagyon szépek vele a kontrasztok. Röviden, tömören. De persze jóval drágább is.
2013. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az általad híres festmények nevezett képek azért készültek olajjal, mert az akril huszadik századi találmány. Olajfesték -nem minden szín!- már az ókor óta létezik.


A kortárs alkotók nagy része (piaci becslések szerint 2/3-a) akrillal fest, és aki most kezd el festeni, azoknak még nagyobb százaléka kezd akrillal dolgozni. Ennek az anyagnak a használata (főleg kezdők esetén) egyszerűbb, kényelmesebb.


Káros lenne számodra, ha csak e kettő ellentétére szűkítenéd le az érdeklődésed, ezen kívül több, kevéssé elterjedt technika létezik, van élet az olajon, akrilon és akvarellen túl!


Üdv. R.

2013. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Andy Warhol is akrilt használt a modern művészetben már többen használják az akrilt jómagam is mivel közelebb áll hozzám a stílus. Olajjal is festettem párszor de az teljesen más és nagyon nehéz én inkább az akrilt ajánlanám keress rá pl David Hockney-re ő is akrilos és nézd a képeit nagyon megragad némelyik jól használja a színeket. Persze ha neked az olaj jobban tetszik kezdj el azt gyakorolni csak szerintem segítség nélkül nagyon nehéz lesz vele haladni feltéve ha nem vagy tehetséges akkor nem szóltam na sok sikert!
2014. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!