Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik név a legeredetibb...

Melyik név a legeredetibb szerintetek?

Figyelt kérdés
Firkálmányomban nem tudom eldönteni a főhős nevének nemzetiségét. Francia, olasz, spanyol, ír, kelta vagy lengyel neve legyen? (A névadástól függően ugye így a nemzetisége is eldől.) Mindegyik nyelvű névre vannak ötleteim, már csak választanom kéne a nemzetek között. Melyik az, ami szerintetek a legeredetibben hangzik?

2013. máj. 4. 13:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak. Lehet, hogy kelta név is a Juno, de mindenkinek a római főisten felesége (jól emlékszem, ugye?) ugrik be róla.
2013. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Juno Jupiter felesége volt.

Angol változata a June, lásd John Galsworthy: A Forsyte saga című könyvét.

2013. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen spanyol név kellene szerintem.

Esperanza, Dolores, Dulcinea, Consuelo, Refugio, Aurora...stb

2013. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Csináltak egy idétlen filmet, annak volt Juno a címe, azt juttatja eszembe. Én lengyel nevet adnék. Baráti nép - mégiscsak egy magyar ember írja a "firkálmányt":) -, és a hasonló lelkületet jól visszaadná egy lengyel név, no meg egyedinek is mondható. Az sem mellékes, hol játszódik a történet.
2013. máj. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha női név kell, a spanyolban majdnem minden – főleg 0vallással kapcsolatos – fogalom lehet női név (Asunción, Concepción, Esmeralda, Gracia, Inmaculada, Inocencia, Rocío, Soledad stb.).
2013. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 karakter222 válasza:
Juno,az inkáb olyan mintha azt mondanád: U NO?vagy You Know?
2013. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 karakter222 válasza:
Ja,és egy ötlet legyen eszkimó név
2013. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
kérdező: szerintem neten nézz utónévkönyveket mindegyik nemzetiséghez (kis Google-fordítós meló jár vele) és keress egy olyan nevet, amit semmihez nem tudsz kötni, most hallod először, tisztán a hangalakja alapján választod. AZ lehet egy eredeti és jó név.
2013. máj. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, még gondolkodom rajta, hogy akkor mi is kegyen. :) Ja, és annak, aki azt írta YOU KNOW, üzenem, dzs-vel ejtik. :DD
2013. máj. 22. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!