Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek jó az alábbi szöveg?

Szerintetek jó az alábbi szöveg?

Figyelt kérdés

Zord bűnös vagyok, azt hiszem,

de jól érzem magam.

Csak az zavar e semmiben,

mért nincs bűnöm, ha van.


Hogy bűnös vagyok, nem vitás.

De bármit gondolok,

az én bűnöm valami más.

Tán együgyű dolog.


Mint fösvény eltünt aranyát,

e bűnt keresem én;

elhagytam érte egy anyát,

bár szivem nem kemény.


És meg is lelem egy napon

az erény hősein;

s hogy gyónjak, kávézni hivom

meg ismerőseim.


Elmondom: Öltem. Nem tudom

kit, talán az apám -

elnéztem, amint vére folyt

egy alvadt éjszakán.


Késsel szúrtam. Nem szinezem,

hisz emberek vagyunk

s mint megdöföttek, hirtelen

majd mi is lerogyunk.


Elmondom. S várom (várni kell),

ki fut, hogy dolga van;

megnézem, ki tünődik el;

ki retteg boldogan.


És észreveszek valakit,

ki szemmel, melegen

jelez, csak ennyit: Vannak itt

s te nem vagy idegen...


Ám lehet, bűnöm gyermekes

és együgyű nagyon.

Akkor a világ kicsi lesz

s én játszani hagyom.


Én istent nem hiszek s ha van,

ne fáradjon velem;

majd én föloldozom magam;

ki él, segít nekem.


2013. máj. 8. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
József Attila nem írt rosszat
2013. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nnna most van kis időm, akkor bővebben

(minden verset én sem ismerhetek :))


elkezdtem olvasni, és az első versszaknál nem jutottam tovább, újra kellet, mert mellbe vágott, hogy itt zseni született ... aztán a második versszaktól ittam a sorokat ... az ötödiknél pedig beugrott, hogy ez a született zseni már meg is halt, ez csak József Attila lehet, és lőn



remélem nem azt vártad, hogy valaki lesajnálja ezt a verset, mert azt hiszi, a tiéd ... ha a tiéd lenne én akkor is áradoztam volna róla

2013. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Remélem nem te tetted fel pár órája a versedet ide. Mert azt József Attilával összehasonlítani...
2013. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


József Attilához hasonló költő nem született sem korábban, sem azóta. Kikezdhetetlen. A verset azért tettem fel, mert szerintem sokan félreértelmezik a sorokat. Az "Elmondom. Öltem. Nem tudom kit talán az apám." kezdetű sorról egy ismerősöm véleménye az volt, hogy úristen József Attila arra buzdít, hogy gyilkoljunk. Miközben egyáltalán szó sincs itt erről. Egy másik, habár az nem annyira irodalom inkább zene a The Doors együttes The End című dalában van egy ilyen rész. "A gyilkos hajnalban ébredt, felhúzta csizmáját, aztán belépett a régi kelléktárba és felvett egy régi maszkot. Aztán átment a szobába, ahol a nővére élt. Aztán meglátogatta a bátyját. Aztán végigment a hallon, egy ajtóhoz ért és benézett. Apám! Tessék fiam? Meg akarlak ölni. Anyám! Meg akarlak d....i." Ezeknek a soroknak is katartikus hatása van, és többletjelentése, mégis az emberek mást hoznak ki belőle. Ti mit gondoltok?


Kedves második válaszoló!


Semmilyen verset nem közöltem. Soha nem tudnék olyan pontos és jó szövegeket írni, mint József Attila.

2013. máj. 8. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!