Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a versemről?...

Me Gusta kérdése:

Mi a véleményetek a versemről? Építő kritika? 23/L

Figyelt kérdés

Miért nem látod?



November végén lélegzetem is eláll,

Szürkeség a létem, elfogyott a nyár.

Meztelen fák, bokrok, szemérmetlenül

Mutatják bájaikat Istennek s nekünk.


Díszes ruhájuk már mind a földön hever,

Mi rátaposunk, óh, senkit nem érdekel,

Csak pár gyermek két szeme veszi észre,

Veszi kézbe, s apró léte rátérdepel.


Madarak szállnak karjukra, gonosz varjak,

Ők minden bolond fát csak kikacagnak,

S visítva egyre csak fenn hangon mondják: Kár!-

Jaj de kár! Nem látják, hogy így megváltoztál.


Eljön egy nap, s csillogó bundába öltöznek

Eltakarják idomaik a kacér növények.

Jéghideg ruhájukat büszkén viselik,

A varjak, még megközelíteni sem merik.


Nyerd vissza szemed fényét Te vak világ,

Lásd, hogy a természetben mi vár,

Neked öltözik tavasszal minden virág,

Nyisd ki szemed, Nyisd ki már!


By:Lizzy



2013. máj. 31. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nagyon tetszik. Persze, én nem értek úgy hozzá, mint akik verseket írnak, de némi elképzelésem van, amit megosztok veled.

Van címe és van mondanivalója. Ez jó.

Nem akarok senkit megsérteni, de látszik, hogy nem tinédzser írta. Okos, értelmes, összeszedett mondatok.

Ami nekem nagyon fontos. A helyesírás!

Látszik,. hogy nagyon odafigyeltél rá.

De még így is találtam benne hibát: fennhangon és néhány vesszőhibát.

csillogó ruhába öltöznek,

A varjak után viszont nincs vessző.


A lét kétszer szerepel ebben a versben, persze mindkettő jó, de ha az egyiket ki tudnád cserélni, így nem lenne benne szóismétlés.


"Meztelen fák, bokrok, szemérmetlenül

Mutatják bájaikat Istennek s nekünk."

Szerintem ez egy kicsit "sutára" sikerült.

Bár nem tudom, minél többször olvasom, annál jobban elfogadható?


Egyébként, mint az elején írtam, nekem nagyon teszik a versed.

Csak így tovább!

2013. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm és az észrevételeket is!:)
2013. máj. 31. 18:49
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia! Le a kalappal! Nagyon tetszik. Én is csak laikus vagyok de szoktam verseket írni, illetve többnyire dalszövegeket, de azt kell mondjam ilyen jót még nem írtam.

24F

2013. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó.


Ami furcsa:

Mutatják bájaikat Istennek s nekünk. -> nekem ez a sor túl mesterkélt.

s apró léte rátérdepel. -> itt nem értettem mire gondolsz

Ők minden bolond fát -> miért bolond a fa? :O Itt én azt érzem, hogy jobb szó nem jutott eszedbe.


A többi szerintem jó volt


(megjegyzem: én sem értek hozzá, ezek abszolút egy civil véleménye)

2013. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Egyet értek az utolsóként szólóval, bár a "bolond fás" rész nekem nagyon tetszik!
2013. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 MRC31 ***** válasza:

Üdv!


Manapság korrekt véleményt szinte sehol sem adnak irodalmi művekre, részben a szabadversek túlzott elterjedése miatt, másrészt mert nem merik felvállalni, nehogy megbántsák az amúgy lelkes de még tanulni szükséges alkotókat. Vannak született költők és vannak akik ugyan elérhetnek hasonlóan kimagasló eredményeket de ahhoz küzdeniük kell. Szándékosan írtam úgy, hogy költők, mert bizony gyakran előfordul, hogy aki az egyik stílusban jeleskedik az a másikban nem. Pl. vers és regény. Ha gondolod később írhatok konkrétabban is véleményt, ötleteket.

2013. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus hiba, hogy nincs zeneisége, "kocognak", döcögnek a sorok, erőltetett a ritmusuk. Valszeg nem jó dobos lenne belőled ;) , pedig a ritmusérzék nagyban segíti a versbéli mondanivaló kifejezését!


A mondanivaló stílusa meg egyáltalán nem eredeti. Bár a lényeg, h kifejezd, amit mondani akartál. Ha nem öncélból írsz, hanem érzelmeid, gondolataid kifejezésére, akkor nem rossz kezdet.


Egyébként nem az a cél, hogy szándékosan eredetiek legyünk, de az igen, h ne arra görcsöljön valaki, hogy mások stílusát utánozza, és az is fontos, hogy vedd észre, ha nem tudatosan teszed, hogy pl. iskolai tanulmányaid során szívtad magadba más költők stílusát, ez pedig rontja a hitelét a verseinek, ha azok stílusában írod, erőteljesen , még akkor is ,ha különféle költőktől egyenként épp csak elcsippentesz valamit, és ezeket gyúrod össze.


Javaslatom: engedd el magad, amikor írsz. A rím se fontos, bár az is mehet, ha erre vágysz. Hagyd, h írás közben vigyen téged, amit ki akarsz fejezni.

2013. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

bocs, de szerintem meg alapvetően sz*r

de azt tudni kell, hogy az elégséges nálam az intellektuális Petőfi (tehát nem az 'alföld szerelmes' (mert az kábé az egyes alá), hanem mondjuk a Felhők ciklusa), a közepes mondjuk Babits, Kosztolányi [a jónál megemlíteném Arany balladáit, de az már epika, és most líráról beszélünk], tehát a jó az József Attila és Ady, és a jeles pedig a legremekebb alkotásai a költőknek pl. Jó Csönd-herceg előtt, Kései sirató, vagy a világirodalomból Poe Hollója például


felesleges írni ilyen trehány verseket - mutogatni meg végképp kár -, ha már csak a magyar irodalmat vizsgálva tele vagyunk szebbnél szebb alkotásokkal

inkább olvasson mindenki, ne írjon..

verssel meg ebben a posztmodern világban igazán kár próbálkozni, mert vajmi kevés esély van rá, hogy valami értékelhetőt vetsz papírra

a kortárs irodalomban kiemelkedőek a novellák, ha már mindenképp írni akartok írjatok azt

köszi!

2013. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6. válaszoló: Köszönöm szépen, szívesen fogadnám a véleményed bővített változatát!:)


7. válaszoló:Valóban így van, amit középiskolában tanultam nehezen tudom "levetkezni", de igyekszem lassan, de biztosan a verseimet a saját stílusomra formálni!


8. válaszoló: Nem tartom magam költőnek, nem is ez a célom. És véleményt sem azért kérek a versemről, hogy az égig magasztaltassam magam. Szeretek írni, szeretek szavalni és szeretem megosztani pillanatnyi érzéseimet másokkal. József Attilát és Ady Endrét én is szeretem, sőt ők a kedvenc költőim. Ettől függetlenül szerintem se Babits, se Kosztolányi nem érdemel ilyen hangnemet. (talán még én sem.) Ennek ellenére köszönöm az értékes hozzászólásod!

2013. jún. 3. 08:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, azért nem panaszkodhatsz. Kaptál hideget, meleget.

Én már írtam, úgyhogy én arra kérnélek, hogy küldd el nekünk még egy versedet, itt ezen az oldalon, és annak az összehasonlításával a "szakértők" meg tudják állapítani, hogy van-e már egyedi stílusod.

Ha te is jó ötletnek tartod...

2013. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!