Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amatőr fotósnak milyen fénykép...

Amatőr fotósnak milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerű mezei (full automata, hogy a nagymama is értsen hozzá) digitális gépemmel készült képeimet többen is nagyon megdicsérték. Azt mondják, jók a meglátásaim, komolyabban is foglalkoznom kéne a fotózással. Szeretnék is, de nem ugranék rögtön fejest a mély vízbe, nameg pénzem sincs annyi, de egy komolyabb gép vásárlásán gondolkozom, amin megtanulhatnám az alapokat. Melyiket tudnátok ajánlani?

Szerintetek vaterán érdemes ilyesmit vásárolni, vagy mindenféleképpen vegyem meg újonnan?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


2013. jún. 18. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit tudsz rászánni.

Bevizsgált, használt tükröst már egy komolyabb kompakt áráért kapsz. Vaterán egyszer ráfáztam, többször jól jártam.

Évek alatt raktam össze a technikát.

2013. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

50.000 Ft nagyon a maximum. Annak örülnék a legjobban, ha 30 körül találnék valamit.

Profi fotós sosem leszek, igazából nem is célom, viszont szeretném szép képeken megörökíteni a pillanatokat.

Nikon gép lenne az etalon, de annál a márkát is meg kell fizetni. Fujira gondoltam második befutóként.

2013. jún. 19. 08:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom,de ennyiért nem igazán tudnék ajánlani semmit. A szenzorméret és fényerő ez a két dolog ami fontos. Ezt most sokan vitatni fogják,de egyszerűen képtelenség olyan kis géppel minőségi képeket csinálni. Persze jobb lesz nagy méretben,mint a mobilos,de sokat ne várjál tőle.

Ha pl negyed akkora területen kell ugyanannyi érzékelőt elhelyezned,akkor ezek egymást gerjesztik és zajosabb kép lesz.Másrészt kis optikát szoktak adni a kis szenzorhoz,az pedig egyértelmű,hogy kevesebb fény jut be kisebb résen. Az is egyértelmű,hogy a jobb optikának jobb a fényereje,azaz több fényt ereszt át,ezek pedig mind látszódnak a képminőségben.

Kis szenzorral távolabbi dolgoknál nem tudod megoldani azt,hogy elmosd a hátteret,mert fizikai korlátai vannak.


[link]


Az igazság az,hogy kompakt gépeken a kompozíció az,amit max gyakorolhatsz,de a manuális beállításoknak nem sok értelme lesz.

2013. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értettem, te a jó fényképezés művészetének alapjait szeretnéd elsajátítani. Emiatt ne vegyél új gépet.

Ismert dolog, hogy a kommersz gépet a profitól az különbözteti meg, hogy az előbbi a lehetséges képek 5%-át nem képes elkészíteni, újabb 10-15 százalékát valamelyest gyengébb minőségben. A többi 80% mindkét géppel elkészíthető, a különbség a gépet kezelő személy tudásából következik.

Fontos és hasznos szabály az arányosság. Ha érdeklődésed valódi, próbáld előbb tökélyre vinni ezt a 80%-ot. Képbeállítás, kivágás, kontraszt, telítettség, nézőpont, horizont, ilyesmik. Ezt könyvekből sajátíthatod el, ha nem akarsz valamilyen tanfolyamra beiratkozni. Ezt profi géppel csak elrontani tudnád, mert az igényel bizonyos beállításokat, amelyet egy kommersz gépbe beépítenek.

Ha már eljutottál egy szintre, és egyre több olyan helyzettel találkozol, amit a kommersz gépeddel nem tudsz megoldani, és azt is tudod, miért nem, akkor már érdemes előbbre lépni.

De használt gépet csak úgy vegyél, ha előtte megkapod legalább egy óra kipróbálásra (és megtervezted, mire használod). Különben lehet, hogy jól jársz, de nagyon rá is fázhatsz.

Profi gépek problémáinak elméleti tanulmányozását úgy is megteheted, hogy a gyártó honlapján alaposan tanulmányozod a használati útmutatót. Abban a bonyolultabb helyzeteket is leírják, de ha túl sok ismeretlen foglommal találkozol, lépj hátrébb, és kezdd az alapoknál.

2013. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Látom, hogy profi fotósokkal hozott össze ez a kérdés, ennek külön örülök.

Jelenlegi fényképezőgépemen van 10 téma, ezek közül lehet választani, plusz van még a zoom funkció és nagyjából ennyit tud. Én manuálisan semmit nem tudok rajta állítani. Pl. fehéregyensúlyt, záridőt, blendét, (stb.) sem. Ezeket a funkciókat csak könyvből ismerem. A digitális fotózás műhelytitkai c. könyveim megvannak, azokat tanulmányozom.

Amúgy nem csinál csúnya képeket, csak szeretnék fejlődni, tanulni egy kicsit, de nem rögtön beleugrani a mély vízbe.

Nézegetem egy ideje a fényképezőgépeket, a százezres kategóriához még hozzá sem tudnék szagolni, annyira bonyolultnak tartom. :) Ezért gondoltam egyelőre egy nagyobb optikával rendelkező kompakt gépre. Majd, ha esetleg komolyodna a dolog, beruháznék egy nagyobbra.

2013. jún. 19. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!