Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » (kép) ha így rajzolok van...

(kép) ha így rajzolok van esélyem rá hogy fejlődjek vagy nagyon bénák?

Figyelt kérdés

tudom hogy elég bénák és kezdetlegesek :d csak így talán könnyebb mintha elmagyaráznám hogy most mennyire megy..



[link]


[link]


(ez a párnám mm azt másoltam le azért olyan alul) [link]


[link]



2013. jún. 23. 16:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%

A kérdés arra irányult, hogy fejlődőképes, vagy nem. Én nem értem, miért nem lehet egy normális kérdésre normális választ adni. Mintha deffektes lenne a kérdező (nem pistike, persze, hogy nincsen nagy fejed). Gyerekkorom óta utálom ezeket póz válaszokat és hozzáállást. A kérdező felnőtt, érett és konkrét kérdést tett fel, gondolom, ilyen válaszokat is vár.

Tényleg, miért kell hülyének nézni a másikat?! Sosem fogom megérteni.

2013. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ne nagyon hallgass arra a "grafikusra" (érdekes, bárki aki ezen az oldalon lehord egy rajzot magát grafikusnak vallja)...

Nem véletlen írják azt, hogy gyakorolj sokat és tanulj, mert sokat tudsz fejlődni vele!

Volt középiskolás barátom aki a suli alatt nagyon szépen megtanult rajzolni, úgy hogy 13 évesen úgy rajzolt, mint egy hét éves és azt mondták, hogy nincs "tehetsége".


A tehetség amúgy is csak egy "kis plusz segítség", nem az fogja a legnagyobb szerepet játszani abban, hogy hogy fogsz rajzolni később.

2013. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó!

Tökéletesen nincs igazad! És te sem tudtál válaszolni a feltett kérdésre. Nekem oly mindegy, persze. Kérdező, majd eldöntöd, ki volt veled a legőszintébb. Ha rajzolni akarsz, szívesen adok priviben pár tippet, hogy milyen könyveket nézegess, és hogyan kezdj el rajzolni, hogy kiszakadj a 2D-ből.

A többi válaszadó pedig gondolkozzon el egy kicsit.

2013. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

13-as...

Vicces... Jelenleg te vagy lenéző a kérdezővel, mert nem feltételezed, hogy a válaszolók szavaiból megérti a lényeget. Szerintem egyedül neked kell ennyire részletesen elmagyarázni a dolgokat :D

Amúgy meg a 8. és 9. válaszban ecsetelted, hogy nem lehet megtanítani dolgokat embereknek, de most a 13. válaszban már igazán segítőkész vagy...

(Amúgy kíváncsi vagyok ki az az énekesnő akiről a 8. válaszban írtál! :D)

2013. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%

Nem vicces. Remélem, egyszer elgondolkozol, hogy, ha a te gyereked lenne a kérdező, akkor mit szeretnél: bájolgó, teljesen más útra terelő válaszolókat, vagy őszinte, más fontos emberi, művészi utakra figyelmet felhívó szakmabélire. Attól, hogy bátorítasz valakit, valamiben, amihez nem értesz (és nem is látod át egy kistini esetében a bátorítás hozadékát), az mennyire hagyja nyugodni a lelkiismereted, azt nem tudhatom. Ám azt igen, hogy leírtam, mit, miért mondok. Egy anonim oldalon erre cv-t és neveket kérsz, amit nyilván nem kapsz, ezért az az oldal, ami.

A segítségemet, bármikor felajánlom, ha nem kérik akkor is, ez alapvető emberi tulajdonság, ahogy az őszinteség is.

Te bujtogass továbbra is gyerekeket mindenfélére, ezzel okozva családi viszályokat, vagy önértékelési zavart. Gratulálok. Gondolkozz már! Nem leszel attól jófej, hogy anonim haverjaidról beszélsz, és csak általánosságban válaszolsz (amely szerint rajzolni jó). Senki nem veszi értelmes ember számba a kérdezőt, ez nekem ismerős, de zavar.

2013. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A lenézésről pedig: azért válaszoltam a kérdére, mert felháborított a sok, szépelgő, de lenéző komment. A lenézés az, ha nem tekinted egyenlő félnek azt, akivel kommunikálsz. És innentől kezdődik a lesajna. Senki nem mondja el, mit gondol valójában, de jön a nagy demagóg duma: nem rossz ez, csak gyakorlás kérdése, ügyes vagy, ne add fel,stb. Ebben élek, mint mondtam, szörnyű látni a sok beetetett gyereket, akik úgy jönnnek oda, hogy ők aztán valakik, mert józsi a gyk-ról, vagy joli a családból megmondta. Aztán szembesülnek egy csoportos foglalkozás után (szemük van), hogy az ő munkájuk közelébe sem ér a nagytöbbségének. De küzedenek, hiszen neki megmondták. Van akinél gyors, van akinél lassú a beletörődés, de nem egyszerű lehet megélni.

Mindenesetre a rajzszakkör jó dolog, azért, mert ha jó a pedagógus, mindenkinek ŐSZINTÉN (ha kell virágnyelven) elmondja mik a hibák és a tények.

Engem egyébként azért szeretnek a tanítványaim, mert őszinte vagyok, és Weöres szerint dolgozom velük: nem hülyék, csak kicsik.

2013. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A kérdező felnőtt, érett és konkrét kérdést tett fel, gondolom" - írtad a 11. válaszban.

Most kistininek írtad le. A válaszaid eltérőek. Ne felejtsd el mit írtál!


Nem bájolgott itt senki, nem terelte más útra a kérdezőt szintén senki... Csupán leírt bevált dolgokat. Amúgy meg az embernek kellenek a biztató szavak is. A kérdező nem utalt arra, hogy ilyen téren szeretne dolgozni, így nem hiszem bármilyen problémája lenne abból ha rajzolgatna.

Honnan veszed, hogy nem értek a rajzoláshoz. Igaz nem vagyok "szakmabeli", de az még nem jelenti azt, hogy nem értek hozzá.

Anonim oldal? Bocsi. Van Magyarországon max 15 "ismert" énekesnő. Akkor nem kérek nevet, de mivel az oldal anonim, így kételkedhetek abban, hogy grafikus vagy, mint te abban, hogy én értek a rajzhoz, vagy, hogy vannak barátaim...

Én is őszinte voltam, vallom, hogy meg lehet tanulni rajzolni ha az ember kitartó és gyakorol. Viszont azt én is elismerem, hogy nem mindenkiből lesz Picasso vagy Da Vinci.

A kérdezőt szerintem itt mindenki értelmesnek veszi.

Tessék a pontos válasz: A kérdezőnek van esélye arra, hogy fejlődjön!

2013. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
50%
nem vagy egy őstehetség,de van hozzá érzéked,ha hozzá tanulsz nagyon jó rajzos leszel
2014. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szia! Hátha még aktuális a kérdés, szóval válaszolok. ^^ Szerintem egy művész munkáiban nagyjából 20% a tehetség és 80% a gyakorlás. Mert lehet, hogy valaki tehetségesnek született, de elpazarolja, de ezer meg ezer olyan példa van, aki rosszul vagy átlagosan rajzolt, de iszonyú sok munkával rengeteget fejlődött. A saját példámon tanultam meg, hogy ha jók akarunk lenni, annak egy módja van: gyakorolni, gyakorolni és még többet gyakorolni. Semmi ördöngösség nincs ebben, csak bizony minden egyes nap, vagy minden másnap le kell ülni és rajzolni. Rajzolni rengeteget, megtalálni hogy mi az, ami megy, mi az, ami nem és arra kell ráfeküdni. Mert amikor látsz mondjuk a neten egy elképesztően jó rajzot, akkor a készítőik 99%-a mögött hosszú-hosszú órák állnak, amíg idáig eljutottak.:)
2016. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!