Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik festészeti technikát...

Melyik festészeti technikát részesíted előnyben és miért? (Pasztell, akril stb)

Figyelt kérdés
Melyiket nem szereted a legkevésbé?
2013. júl. 2. 08:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyan írjon,aki használja.
2013. júl. 2. 08:57
 2/4 sándorjános ***** válasza:
Olaj. Mondjuk drága meg idő igényes, ha előírásszerűen használod, de eszméletlenül rugalmas és kezelhető. Felkened aztán ki mész ebédelni, fogat mosol, elszívsz egy cigit és folytatod, ahol abba hagytad :)
2013. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bár én is rendelkeznék sándorjános türelmével, de nem rendelkezem. Én művész és háztartási akrilt is használok. Nem zavar, hogy nem lehet annyi árnyalatot és átmenetet előállítani akrillal (h. t. akril "keveréséhez" meg aztán tényleg szerencse is kell, nem csak hozzáértés), de sokkal gyorsabban szárad, mint az olaj. Meg aztán ezek a tompítatlan, nyers színek jobban illenek a stílusomhoz, (ha nekem van olyanom már).


A pasztell is, az olaj is gyönyörű, meg minden, de nem értek igazából hozzájuk. Az akrilhoz se értek még annyira, mint szeretnék.


Üdv és jó alkotást.


R.

2013. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is az akrilt használom főleg. Az olaj tetszik pedig,csak amíg szárad,addig tárolni is kell és szaga is van. Főleg a higító szagát nem bírom:)
2013. júl. 3. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!