Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi ez a tánc? Az Egri csillago...

Mi ez a tánc? Az Egri csillagok c. filmben Cecey Éva táncol, valószínűleg a vőlegényével. A kezén gyűrűk vannak tüskékkel, amikkel a férfi vállát és a hátát többször megsebzi. A végén a királyné szól: "Győztél. Megérdemled a menyasszonyi fátyolt"

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
XD, hát ez kész, pont ugyanezt akartam feltenni én is! Te is nézted ezek szerint tegnap az m1-en :):) Ez engem is érdekelne, hogy mi ez az izé, ami olyan, mint egy boxer, csak tüskével, és tenyérre befelé hordják, és miért csapja vele többször kézen majd nyakon a csávót (könyvben ilyesmiről szó sincs).
2013. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2013. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es:

Köszönöm a linket.


Ott is azt írják, hogy "Az Egri Csillagok c. film táncbetétje nyomán."

Ez a koreográfia tényleg autentikus? Főleg a véres része?

2013. aug. 4. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
A véres részéről nem tudom mennyire autentikus. Egy filmes blogon olvastam pl. hogy a törökök zenéi meg ruhái a mai törökök szerint röhejesre sikerültek. Simán lehet, hogy csak kitalálták ezt is. Nem ismerem a történelmet ennyire.
2013. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

[link] Itt irnak róla pár szót de kicsit kamu-ízű nekem is.


"Gyalu várában a királyné férjhez kívánja adni Évát hadnagyához, Fürjes Ádámhoz. A menyegzői szertartás előtt a kor kedvelt táncát járja el a jegyespár, ez az úgynevezett érintős tánc, melynek során ujjukra húzott gyűrűkkel és karmokkal ütik egymás tenyerét és felső testét, hogy kiserkenjen a vér. Vica a menyasszonyi ruhát még nem kiérdemelve, hosszú fehér ingben, kibontott hajjal jelenik meg, amelynek egyetlen dísze feje tetején koszorúban körbefont copfja, Fürjes Ádám pedig szűk, piros nadrágjára textíliából teker fekete övet, felső teste meztelen, mindössze egy fehér mellény védi testét a karmok ellen. A pogány harci táncban Éva kerekedik felül, és ezzel kiérdemli a menyasszonyi címet."

2014. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a tánc... kicsit agresszív... de nekem... tetszik!


https://www.youtube.com/watch?v=uYR2Nk9Y844

2014. aug. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!