Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tanuljak meg fejből...

Hogy tanuljak meg fejből rajzolni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy fejből nem tudok rajzolni. Tehát másolni nagyon jól tudok, de az, hogy a saját fejemből kipattanó ötletet lerajzoljam arra valamiért képtelen vagyok. Segítenétek, hogy essek át ezen?

Egyébként most megyek rajzszakra, szóval lehet, ott majd megtanulom? 15/L


2013. aug. 9. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
majd ott megtanulod
2013. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az a baj, hogy hiányzik belőled, az a fajta kreatívitás. Én amondó vagyok, hogy ezt örökölni kell. :)

- Nem szabad erőltetni.

- Ki kell tartani.

Amúgy meg, ha jó tanáros lesz, akkor 'megtanítja'.

Egyébként hova jelentkeztél? Mármint melyik iskolába? Mert én most állok pályaválasztás előtt, mármint most leszek nyolcadikos, és én is rajzszakra mennék. Csak még nem tudom, hogy hova...

2013. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg van bennem a kreativitás ( de lehet nem) na mindegy ezzel azt akarom mondani, hogy elképzelni eltudom, csak a megvalósítás nem megy olyan könnyen. KöszÖnom mindkettőtöknek. Jöhetnek meg valaszok.

Utolsó, melyik megyeben laksz?

2013. aug. 9. 23:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Győr- Moson- Sopron. És ne add fel! Sokat gyakorolj! :)
2013. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dehogy adom fel. :)

Én Jász-Nagykun-Szolnok megyében lakok, és ide is fogok járni. De, ha így is érdekel a suli neve, írj privátba! :)

2013. aug. 10. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Fejből rajzolni a lehető legnehezebb dolog. De van egy nagyon jó, kreativitást fejlesztő gyakorlat (biztos van több is, de én ezt ismerem): Tust (barnát, de végül is fekete is jó) felhígítsz egy kicsit kólával, és ráöntöd a papírra, hogy foltokat hagyjon rajta. Vársz, amíg megszárad, majd megpróbálsz dolgokat beleképzelni, aztán tollal körberajzolod. Nem kell, hogy realisztikus dolgokat képzelj, lehetnek ezek ufók, bármik. Aztán adj címet neki. Meg nekem egy időben a kedvenc szórakozásom az volt várakozás közben (hivatal, orvos stb., hogy a koszos falon a foltokba próbáltam belelátni valamit. Most biztosan sokan néznek hülyének, de rengeteget fejlődtem. :) Meg a másik, amit még szerettem, hogy találomra rajzoltam pár vonalat, vagy mintát kezdések, aztán mindig még egyet és még egyet, arra törekedve, hogy a végén valamit ábrázoljon. Rajzolós puzzle. :D
2013. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszönöm! Mindenképpen kipróbálom mind a kettőt, és remélem én is úgy tudok fejlődni, ahogy te is. :)
2013. aug. 12. 16:41
 8/8 gungasam ***** válasza:
A fejből rajzoláshoz legfőképpen az kell, hogy legyen az ember fejében valami ami onnan kijön.Ettől "fejből" rajzolás.Ahhoz,hogy tudj fejből rajzolni elképzelni kell tudni a dolgokat. A képzelő erő fejlesztése lehet az első cél. Ehhez pl. nagyon jó módszer az olvasás.Kaland regényeket, útleírásokat, fantasztikus regényeket, régen élt emberek életrajzát ajánlok olvasni.A filmek, videók megtekintése nem segít a képzelet fejlesztésében mert kész képsorokat, sémákat, a rendező és operatőr elképzeléseit kapod míg az írott műveknél a magad agyának tornáztatására vagy utalva és erre van szükséged. Aki művészi pályát választ nem vághatja el magát a választottól eltérő művészetektől, bele kell szagolnia a többi emberi kifejezési formába is.
2013. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!