Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » ZENE! Autentikus zárlatoknál...

ZENE! Autentikus zárlatoknál a szólamokon belüli legkisebb mozgás elvét felülírja-e a kvintpárhuzam, vagy az ellenmozgás?

Figyelt kérdés
pl megtehetem-e azt, hogy míg az előző hármashangzatban x hang a mezzo szólamban volt, az ellenmozgás kedvéért átviszem a szopránba?

2013. okt. 31. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Értem, köszi!

És tényleg rosszul szól, ha valaki ilyent csinál, vagyez csak egyfajtaklasszikus zenei hagyomány?

2014. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát attól is függ, milyen stílus a klasszikuson belül. A tágabb értelemben vett klasszikus zene az a komolyzene, ott belefér pl. Bartók már nem tartotta be ezeket. A szűkebb értelemben vett klasszikus a bécsi klasszika (Haydn, Mozart, Beethoven), ott már zavarna, mert ott szerves része a stílusnak. Még így komponált Schubert és utána több romantikus zeneszerző. Illetve még a bécsi kl. előtt a barokkban is sokan, kivéve a korabarokkot.
2014. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm válaszod!

Erről az a kérdés jutott eszembe, hogy vajon Mozartnak tetszett volna-e Brahms, vagy Liszt , vagy azt mondta volna, hogy fülsértő macskazene?

Meg az öreg nagybajuszú paraszt, aki kezében egy hanglemezzel becsenget a Kodályhoz, aki ajtót nyit, mire az öreg földhöz vágja a lemezt: " Baxsza mög a lemezgyit, tanár úr, én nem eztet danútam rá a fonográftyára!"

2014. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mi az a szomorúzenész? Amúgy diák vagyok, első éves összhangzattanból.
2014. jan. 9. 18:54
 15/15 anonim ***** válasza:
A szomorúzenész azoknak a közismert, kissé vicces és semmiképpen sem sértő megnevezése a könnyűzenészek által, akik komolyzenét játszanak főleg kottából, ami a könnyűzenészek nagyobb része által nem nagyon ismert dolog.
2014. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!