Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi az alább leírt festészeti,...

Mi az alább leírt festészeti, művészeti ágnak a neve?

Figyelt kérdés

Már több festményen, animáción, sőt videojátéknál is találkoztam ezzel a megvalósítással. A lényege az, hogy mindössze két három fajta színt használnak, ezekből gyakran az egyik a fekete.

Jó példa erre a Limbo című videojáték

Néhány kép róla:

[link]

[link]

Szerintetek ennek mi a neve?

Láttam már olyat is, hogy az emberek, és az épületek mind feketék, és csak a csillagos ég a kék, vagy hogy a hegyek feketék, és a háttér meg sárga, mintha akkor menne le a nap.



2013. nov. 1. 20:36
 1/1 sándorjános ***** válasza:

festményeken tussal szoktak ilyesmiket csinálni, ha a technika érdekel.

Szerintem expresszionizmus egy cseppnyi gyermekded leegyszerűsítéssel és sematizmussal, amit gyakran használnak a modern regényekben. Expresszionizmus, mert az érzelemkivetítés maximumát akarják adni szemben a valóság hiteles megragadásával. Gyermekded, szerintem ez látszik is a rajzolaton, azon túl feltételezem, hogy a sztorit gyermekeknek szánták. A sematizmus miatt nincsenek egyértelműen megadva az alakok. Nincs gyűrű az ujjukon, arcba lógó fürtjük, lapátfülük, és mém ha van is ismertető jegyük egy elég belőle. Például: A hosszú hajú férfi/féllábú/az aranyfogú. Próbálják a figurákat minél kevesebb ismertetőjeggyel elkülöníteni, már ha elkülönítik. Ha a szereplők nincsenek elkülönítve, akkor nem ő-ő és ő lesz, hanem ők. Tehát megszűnnek, mint egyéniségek és egy társadalom kiragadott figurájává válnak. A modern regényekben, novellákban is ezt a hatást érik el, ha nem jellemzik a karaktert, nem írják le külső vonásait, vagy nevét nagybetűkben adják meg. Lásd: B, Dr.K, AL, JK, stb...

2013. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!