Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ez a rajz elfogadh...

Szerintetek ez a rajz elfogadható? Lenne esélyem egy rajzszakos iskolában? Miben kéne fejlődnöm?

Figyelt kérdés
Most matekos gimibe járok, de se nem értem se nem szeretem. Igazából nem tudok rendes okot mondani, hogy miért ezt választottam, elhamarkodott döntés volt. Többször megfordult a fejemben a művészeti, de elég bizonytalan voltam és vagyok ezzel kapcsolatban. Egyrészt mert más városban van, de ami ide kapcsolódik, hogy nem érzem magam elég jónak ahhoz hogy egyáltalán bekerüljek nemhogy bent is maradjak. Nem hiszem, hogy megvannak a kellő ismereteim és a tudásom hozzá. Már járok egy gimibe, itt nincs szakkör és a rajzóra sem olyan szinten mozog, hogy fel tudnék készülni. Valamint időm sem nagyon lenne rá a suli mellett, nem feltétlenül a tanulás miatt mert a napi 8 óra nagy ugrás az általános után, így elég fáradt is vagyok. Szerintetek megütöm a szintet? Érdemes lenne többet foglalkoznom vele, mégis beiktatni egy szakkört? Min kéne javítanom?

2013. nov. 10. 12:05
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. nov. 10. 12:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most igyekszem megelőzni a "Húdeszuper, én csak pálcikaembert tudok" típusú kommenteket és értelmes kritikát írni neked.

Képről másolni tudsz, azt látjuk. Ez oké. Csakhogy a művészet sajnos nem egyenlő a másolással. Amíg fel nem töltesz ide egy

a) élő modellről, tárgyakról készített rajzot (tehát ahol a 3D-t jeleníted meg 2D-ben)

b) egy fantáziarajzot, amihez nem használsz modellt, vagy csak "kapaszkodóként" használod és úgy alkotsz valami újat,

addig nem tudok neked érdemben hozzászólni.

A művészet lényege, hogy valami olyat alkotsz, ami eddig nem létezett. Tudhatsz bármilyen profi szinten másolni, attól még nem leszel művész. Viszont azt látom, hogy a technikai tudásod megvan hozzá, és szerintem a motivációd is. Ha lehet, rajzolj valamit fejből. Úgy rajzold, mintha életed nagy műve lenne, amit akár ki is állítanál. Aztán töltsd fel ide, mert most már érdekelsz :) Sok sikert!

2013. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

bőven jó!!!!!!!!!!!!

én csak így rajzolok és azt mondta a rajztanárom,hogy lenne esélyem

[link]

2013. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem tehetséges vagy!
2013. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es: A művészet lényege az is, hogy egy olyan témát mely elcsépelt te tudsz megcsinálni a legjobban.
2013. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
61%

komolyan kérdezed hogy lenne-e esélyed???????????????


EZ EGY PROFI RAJZ. HA EZT MEGMUATOD AKKOR A TANÁROK BELEHALNAK GYÖNYÖRKÖDÉSÜKBE!!!!!!!!!

2013. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó lett sztem.
2013. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nagyon jó! Gyönyörűen rajzolsz!
2013. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

2-es vagyok.

5-ös, igen, így is mondhatjuk. De elsősorban az alkotás a lényeg, nem a másolás, azt hiszem, ebben egyetértünk.

6-os: ne jelents már ki ilyeneket, ha nem értesz hozzá. Nem fognak belehalni a gyönyörűségbe, legfeljebb azt mondják, na ez egész jól rajzol, nézzük meg a többi rajzát, hátha kreatív is.

2013. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 1.nek van igaza

Ilyesmiket kéne:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link] Ez a Barcsay féle művészeti anatómi tankönyvből való.


De amúgy nagyon tetszik nekem de ha művészettel akarsz foglalkozni akkor menj el egy jó rajziskolába de van érzéked hozzá és még fejlszthető vagy.

2013. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!