Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi számít művészetnek?

Mi számít művészetnek?

Figyelt kérdés
Mitől lesz egy kép művészi alkotás és mitől egy másik nem, nem értem, hogy mi a célja (ha van-e) a művészetnek vagy, hogy mitől lesz valaki művész... Például vannak olyan avantgárd képek és versek amit nem értek és nem látom bennük a szépet, a különlegeset.

2013. nov. 10. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem minden, amit az ember a képzelőerejével alkot, az már művészet.

Az pedig teljesen normális, hogy valamit nem értesz, vagy nem látsz szépnek, mert ezzel mindenki így van.Nincs egyetemes szépség, mindenkinek más tetszik.Én például sosem fogom megérteni, hogy valaki miért vett meg súlyos pénzekért egy olyan képet, amin fehérrel festettek fehérre, és csak néhány pacát.de attól még ez is művészet, és legalább egy embernek nagyon tetszett.

2013. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

művészet = hatással van az emberre, érzelmeket vált ki

A többi már csak egyéni ízlés kérdése.

2013. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Interszubjektiv, hogy mi szamit muveszetnek. Vannak csoportok akik szerint Frédéric Chopin es Stanley Kubrick femjelzi a muveszetet. Mas csoportok szerint egy falraragasztott banan is lehet a muveszet jele. Itt egy szuper video a temarol:


https://www.youtube.com/watch?v=fBHfHcpdDTY

2020. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!