Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik a három kedvenc könyved?

Melyik a három kedvenc könyved?

Figyelt kérdés
Esetleg meg is indokolhatod.

2013. dec. 5. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Bulgakov - Mester es Margarita

Eszterhazy Peter - Termelesi regeny

Maugham - Az ordog sarkantyuja

2013. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Wass Albert: Kard és Kasza

Ez a kedvencem, egyrészt, mert székely vagyok, másrészt meg szerintem kiváló munka annak ellenére, hogy Wass Albertet a mai közvélemény mellőzi.

George Orwell: Állatfarm

Mert nagyon ötletesen és "valósághűen" ábrázolja a kommunizmust. Nagyon nagy regény, és bár nem ezt szokták kiemelni Orwelltől, szerintem messze elmarad mellette az 1984.

Ken Follett: A Katedrális

Nagyon ritkán olvasok bestsellereket, de ez a regény igazán megfogott. Follett nagy mesélő és rendkívüli a történetfelépítése.


...

Bár tudom, hogy csak három könyvet kértél, de ajánlanék még párat, ha érdekel:

Guy de Maupassant: Szépfiú

Franz Kafka: A per

Dan Brown: A Da Vinci-kód

Bán Mór: Hunyadi (sorozat)

utóbbihoz hozzáfűzném, hogy egy kortárs magyar író nagyon alapos, magával ragadó regénysorozata a Hunyadiakról.

2013. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noriko. válasza:

Gyűrűk Ura - jól kidolgozott világok, kultúrák, nyelvek.

Battle Royale - több szálon futó, izgalmas cselekmény, részletes jellemábrázolás.


A harmadikat még nem tudtam eldönteni. Túl sok van :)

2013. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

W. Somerset Maugham: Színház (kicsit vagyok csak színházmániás, ráadásul nagyon pontos és árnyalt lélekábrázolás van benne)

Jane Austen: Büszkeség és balítélet (meg nyálas-romantikus is vagyok, de ez a könyv több egy limonádé lányregénynél, nagyon híven bemutatja az akkori viszonyokat)

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak (briliáns koncepció, remek kérdésfelvetések)

2013. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dumas - Monte Cristo grófja

Mert zseniális mű, Dumas nagyon tudott valamit. Olyan könyv, amit bármikor hajlandó lennék újraolvasni és még mindig találnék benne újat.

Keyes - Szép álmokat, Billy

Szintén fantasztikus író, remek történet. A vége tökéletes, a jellemábrázolások is nagyon jók... az egész szuper.

King - novellái

Tőle is szeretek mindent, de a novellái a legérdekesebbek. 30-40 oldalban megteremteni egy teljesen új világot, ehhez hatalmas tehetség kell. King képes elvarázsolni, és nem csak a horror történeteivel, hanem azzal a rengeteg más írásával is, amikről kevesebb szó esik, vagy sokan nem is tudják, hogy ő írta őket, pl Remény rabjai, Halálsoron, és egy csomó novellája :)

2013. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Dan Brown - A Da Vinci kód

Max Brooks - Z világháború

Dmitry Glukhovsky - Metró 2033, Metró 2034

2013. dec. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bulgakov: A Mester és Margarita

Wass Albert: Elvész a nyom

Tolsztoj: Háború és béke

2014. jan. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!