Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 17 évesen rajztanár nélkül...

17 évesen rajztanár nélkül milyenek ezek a rajzok? Érdemes komolyabban foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nekem ugyan tetszenek, illetve barátoknak,ismerösöknek is, meg nemrég rajzversenyen 3. helyezést értem el, de én nem érzem öket elég jónak, ahoz képest, hogy milyeneket láttam az interneten, illetve nem találom öket elégnek a kitöréshez. Nagyon szeretek rajzolni, de tudatosan választottam a reál osztályt a müvészeti helyett, és ugyan nem bántam meg, de gyakran vágyazokozom inkább oda. Meg attól tartok, rajzolásból a mai világban nem lehet megélni, legalább is nem mindenkinek.



2013. dec. 23. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jók a rajzaid, ez természetes hogy nem érzed elég jónak, mivel az ember sokszor negatívan áll a saját maga által készített dolgokhoz, meg van még mit gyakorolni. Rajzolásból is meg lehet élni, pl a játékiparban különböző concept artok és tervek elkészítéséből, de ahhoz még gyakorolni kell. Lovakat szépen rajzolsz, az ember rajzon még van mit csiszolni, de ha tényleg el akarsz ezzel helyezkedni, mindent le kell hogy tudja rajzolni, azt is ami nem létezik :)
2013. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zgyzgy ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy van motivációd, tehetséged, és az időt sem sajnálod. Ez jó.

Viszont rögtön a legnehezebbel kezdted: fej, emberi test, lovak. Hiányoznak az alapok (térbeli testek, kompozíció), és nagyon rá kellene gyúrni anatómiára, mert nem értelmezve rajzolsz, sok a kamuzás, elrajzolás.


Kezdetnek szerezd be Barcsay Jenő, Burn Hogarth anatómiakönyveit, valamint Szunyoghy András A ló anatómiája c. albumát. Lehet, hogy letölthetőek. Keress rájuk, hasonlítsd össze a rajzokat a sajátjaiddal.


Aztán a nagy klasszikusokat is kéne tanulmányozni.

Emellett szükséged lesz egy-két jó mesterre, mert egyedül senkinek nem megy.

És persze rajzolás szakadásig.

Szerintem pár év kemény melóval eléred a célt.

Sok sikert!

2013. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szerintem is nagyon jók a rajzaid, nagyon tetszenek. (: én művészeti suliba járok, animáció szakra
2013. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 diamondtiara válasza:
Szia! Szerintem nagyon szépen rajzolsz és érdemes lenne elhelyezkedned ezen a szakon :-) gratulálok!
2014. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha rajzfilmesnek készülsz akkor jó. De nem reálisak a rajzaid. Nagyon rajzfilm szerűek.
2014. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
jók :)))
2014. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A rajzaid szerintem nagyon jok, mindenkeppen folytasd!!! Van tehetseged hozza!
2014. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!