Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez a vers hogy tetszik nektek?

Ez a vers hogy tetszik nektek?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok még és csak kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek. Előre is köszönöm a válaszokat! :)


Rózsák fogságában


Ülök a nagy semmi közepén,

csak a gitáromat látom szétnézvén.

Rajta csak egyetlen dalt játszom,

de ebből már ki kellene másznom.


Csak egy dal szól rajta tökéletesen,

leírni, azonban ,ezt soha sem lehet.

Miértjére rájönni nem tudtam,

de érzem, a világtól el kell dugjam.


Rózsák illatát érzem,nem messze

a csöndet megtöri ,valaminek halk nesze.

Mintha léptek hangját hallanám,

a gitárom csöndes,lágy dallamán.


Dalomra a farkasok is jeleztek,

hangosan vonítani is kezdtek.

Nem törődtem velük, csak játszottam,

s közben, a lehulló ködtől, alig látszódtam.


Beesteledett, véget ért az én dalom,

a rózsák illatát követem, vakon.

Hátha , valami más is vár reám,

egy jobb élet vagy egy új dal ,netán?


2013. dec. 28. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik.
2013. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. dec. 28. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyelvezete kissé suta, néha kicsavartan használsz egy-egy kifejezést vagy szókapcsolatot. A vesszőid elmászkálnak, tessék összeszedni őket!


A ritmusra néhol elég jól ráéreztél, de az a pár kínos sor, ahol nem jön a ki szótagszám, na ezek nagyon kettétörik ám zeneiséget!


"Rajta csak egyetlen dalt játszom, de ebből már ki kellene másznom." Miből? Kimászni egy gödörből, szakadékból tudsz. Cseréld le a második versszak utolsó sorát, valami metaforát használj esetleg, ez így túl szleng-ízű.


"Ülök a nagy semmi közepén, csak a gitáromat látom szétnézvén." A mondat első fele elég pongyolán lett megfogalmazva, a második feléhez képest legalábbis biztosan. A "szétnézvén" szó szerintem csak azért került oda, hogy meglegyen a rím, alapból nem ilyen a szóhasználatod. Ez nem baj, de ha verset írsz, mindig figyelj a nyelvezetre! :)


"Csak egy dal szól rajta tökéletesen, leírni, azonban ,ezt soha sem lehet." Egy: kínrím. Kettő: mit nem lehet leírni? Hogy mindig csak egyetlen dallam szól rajta kifogástalanul, vagy ezt a bizonyos dallamot? Ha már itt tartunk, miért a "sohasem" szócskát használtad? Ez nem bántás vagy szőrszálhasogatás, csak nem értem. Így olyan, mintha valaki korlátozná, hogy leírd, mert figyel, nem hagy egyedül egy percre sem, soha sem kapsz szabadságot, nem írhatod le, amit szeretnél. Esetedben a dallam elvontsága, kifejezhetetlensége maga köt, nem? Azért nem lehet leírni, mert semmilyen szó, kifejezés nem tükrözné azt a bizonyos dalt teljes egészében?

Vagy valaki/valami valóban korlátozza, hogy írhass, beszélhess a dalról, szándékosan használtad a "sohasem" szót, és az ő lépteit halljuk, ő közeledik a harmadik, negyedik versszakban? Az utolsó versszakban tehát megszabadulsz, visszanyered a szabadságodat? Aha, így már értelmesebb (számomra).


Összegezve, kezdetnek abszolút jó ez a vers, de vannak benne hibák. Ez nem baj, még sokat fejlődhetsz! :)

2013. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem az a sohasem szócskát és azt a sort, hogy nem tudom leírni, mert a világ mindent és mindenkit kihasznál, kiszipolyoz és ebből adódóan, nem merek semmit megmutatni, inkább elhallgatom. Egyébként köszönöm a segítséget, rendes vagy!:) Amit mondtál, hogy javítsak ki azt ott majd rendbe rakom. Még egyszer: Köszönöm! :)
2013. dec. 28. 17:08
 5/6 sándorjános ***** válasza:
100%

"Olvastam költőtárs, olvastam művedet

s nagy az én szívemnek ő gyönyörűsége"

2013. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsónak! :)

Amúgy csöppet átírtam a verset, belejavítottam, ez lett az eredmény:

Ülök a végtelenség közepén,

csak a gitáromat látom szétnézvén.

Rajta csak egyetlen dalt játszom,

mi mindenkit körös-körül átfon.


Csak egy dal szól rajta tökéletesen,

de mégis valami új kell, kivételesen.

Miértjére rájönni nem tudtam,

a tökéletesre, túlságosan ráuntam.


Rózsák illatát érzem nem messze,

a csöndet megtöri valaminek, halk nesze.

Mintha léptek hangját hallanám,

a gitárom csöndes,lágy dallamán.


Dalomra a farkasok is jeleztek,

hangosan vonítani is kezdtek.

Nem törődtem velük, csak játszottam,

s közben, a lehulló ködtől alig látszódtam.


Beesteledett, véget ért az én dalom,

a rózsák illatát követem vakon.

Hátha valami más is vár reám,

egy jobb élet vagy egy új dal ,netán?

2013. dec. 29. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!