Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestéshez tanácsok?

Olajfestéshez tanácsok?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsokat kérni olajfestéshez.


Olajfesték készletem van: 24*18ml

A vászontömb: 45*60, 280g/m2 100% pamutvászon univerzális alapozással.

Namármost a kérdéseim a következők lennének:


-Ezt a festéket kell még valami olajjal hígítanom ha kinyomom festőpalettára vagy már nem? Esetleg tanácsos?(Lenolaj esetleg?)


-A vászont először félbevágom és kisebb méreten gyakorlok, kifeszítem fakeretre. Szükséges még valamit kenni a vászonra festés előtt? Ha igen akkor mit?


-Ecsetet kell vennem még!

ezt a 4 fajtát néztem ki:

[link]

[link]

[link]

[link]


Gondolom szükségem lesz laposra és kerek hegyesre is ezért linkeltem 4-et! a két típus közül melyik ajánlatosabb? és milyen méretűekre lenne szükségem?


-Festés után az ecsetet sima hígítóval tisztíthatom vagy vennem kell ehhez is művészellátóban külön szagtalan hígítót?


Most elsőre ennyi kérdésem lenne, de ezekután még tuti lesz kérdésem, most ezek a fontosak! :)


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. jan. 5. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hígításhoz un. festőszert szoktak használni, de lenolaj is jó (szikkaktívot nem árt hozzáadni).

Kenni festés előtt talán nem, de előrajzolni esetleg, azt szokták.

A művészellátó abból él, hogy drágábban adja (többek között a kis kiszerelés miatt) azt, ami festékboltban sokkal olcsóbban meg lehet kapni. Bármilyen oldó-hígítószer jó az ecset mosására. Még a mosogatószer is úgy töményen, ahogy kicseppen a flakonból (persze többször kell egymás után kimosni a festéket az ecsetből).

2014. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zgyzgy ***** válasza:

- A mai festékek jó állagúak, általában nem érdemes olajat hozzáadni, mert lassítja a száradást, utána pedig szalonnás, zsíros hatású lehet a felület. Ha mégis használsz olajat, akkor a lenolaj megfelelő. Viszont a festékek között igen nagy az eltérés minőség és ár tekintetében. Én színenként veszem őket, akár különböző gyártótól, és így állítom össze a saját palettámat.

- A gyárilag alapozott vászonra már semmit nem kell kenni.

Helyes, ha a vásznat keretre feszíted vagy farostlemezre ragasztod.

- Én szintetikus lapos ecsetet használok 8 - 16 közötti méretben, de ez egyéni stílus kérdése. Amiket linkeltél, azok jónak tűnnek.

- A higítót akkor érdemes a festékhez keverni, ha sűrűnek érzed az anyagot, vagy ha lazúrosabban akarsz festeni. Ez is stílus kérdése. Én lakkbenzint használok a festéshez és a mosogatáshoz is, ugyanazt tudja, mint a művész terpentin csak sokkal olcsóbb.

Ha gazdag ecsetkínálatot akarsz, javaslom ezt a boltot:

[link]

2014. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- Az olajfesték kipárolgásait beveszi minden textília. Ezek tűzveszélyessé tehtenek dolgokat, mindamellett nem túl egészségbarát ezt sokáig szipuzni.

Lehetőleg olyan helységben dolgozz, amit nem használsz egyébre, különösen nem evésre/alvásra/nyílt láng használatra.


-Az olajfesték rétege 5 naptól pár hónapig terjedő időtartamig szárad. Eddig viszont ragad, összeszei a port és ha hozzáérnek fog. Szóval olyan helyen tartsd ahol legkevesebb bántódása eshet.


-Az olajos ecsetet másra nem fogod tudni használni mert benne marad a szín, sokkal jobb letörölni egy mártás után mint hosszasan áztatni. Egy ronygyra mindenképp szükséged lesz, legjobb a haszált pamutpóló.

Továbbá "játszós ruha", hajat takaró sapka, cipő amiben festessz.

Körömlakkot felejtsd el, az olaj oldja és beleeszi magát...


-Érdemes színcsoportonként egy ecsetet tartani.


-nem kell drága festőkést venni, elsőre pont jó lesz a 300 ftos glettelő spakli vagy egy régi vajkés is.


-Gyakorolni vastag kartont vagy falapot ajánlanék, a vászon drága. Egyébként ha fűrésztelepre bemész, vágnak neked léceket, öszzeszögeled, lenvászont rá tűzőgéppel, gesso-t neki azt' csókolom, megvan kb feleannyiból mint a művészellátós vászon. Teljes lenvászont érdemes venni, annak a legjobbak a tulajdonságai, kevert szál nem annyira jó.

2014. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Végül az ajánlott oldalról néztem ki ecseteket, pontosabban ezeket:


Hegyes marhafülszőr ecset: 2,4,8,10,14,18

Lapos marhafülszőr ecset: 2,4,8,10,14,18,20


Ez kezdésnek elég lesz? :)

2014. jan. 6. 22:17
 5/10 zgyzgy ***** válasza:

Egyszerre nem kéne egyféle ecsetből az összes méretet megvenni, mert mi van, ha nem válik be az ecsettípus?

Vegyél inkább több típusból közepes nagyságút, aztán majd meglátod, hogy melyik szimpatikus neked.

Csak azért mondom, mert elég drágák az ecsetek.

És a paletta: én egy jó nagy fehér csempét használok, tök praktikus, ha megtelt, higitóval lemoshatod.

2014. jan. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm végül így lett. A paletta ötlet nagyon hasznos, spóroltam is ezzel az ötlettel! :)

Még egy kérdés:

[link]


Ezt a könyvet néztem ki magamnak. Megéri az árát? Esetleg van ennél jobb vagy ami jobban megérné olajfestéről szóló könyv?

2014. jan. 7. 15:27
 7/10 zgyzgy ***** válasza:

Van pár ilyen könyv a piacon, külföldön nagyon népszerűek.

Témaötleteket, technikai trükköket lehet szerezni belőlük, de festeni nem fogsz megtanulni. Egyet érdemes megvenni az alapokhoz, de a továbbiakban mindenképpen szükséged lesz valakire, aki tanít. Van ilyen a környezetedben?

2014. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezt a könyvet megveszem, mert belelapoztam ma és eléggé megtetszett.

Hát Grafikus suliba járok estire, ott van egy tanárom aki olajfestészettel foglalkozik és egyik osztálytársam bátyja fest nagyon sokat neki voltak már kiállításai. :)

2014. jan. 7. 22:24
 9/10 zgyzgy ***** válasza:

Környékezd meg a piktorokat, és szedd ki belőlük a tudást.

Emellett érdemes még régi mestereket másolni, kiállításokra járni, művtörit tanulni, meg fotózni is.

2014. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvettem mindent. Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
2014. jan. 9. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!