Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki a kedvenc költőtök, írótok?...

Ki a kedvenc költőtök, írótok? Mi a kedvenc versetek/regényetek?

Figyelt kérdés

Én nemrég ismertem meg Ady költészetét, és nagyon megtetszett. Eddig az irodalom gyerekversekből állt, de most érzem azt, hogy értékké vált.

Ady művei közül a kedvenceim: Álmodik a nyomor, és az Elbocsátó, szép üzenet.


Kedvenc íróm nincs, mert nem szeretem a hosszabb terjedelmű szépirodalmat. A tudományos témájú műveket szeretem az "egész kötetes" művek közül :D


Köszönöm :)

18F


2014. jan. 12. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Örkény: Pisti a vérzivatarban és a Rózsakiállítás.

Költők közül Kassák.

2014. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Koltok kozul perpill Petri Gyorgy, de ez hangulatfuggo, szeretem Nemes Nagy Agnes targyias lirajat is, Pilinszkyt, Kassakot, Nagy Laszlot, Tandori Dezsot. Kedvenc vers jelenleg Pilinszkytol a Ne felj, borzalmas es egyben gyonyoru.

Irok kozul is nagyon vegyes a mezony, Esterhazy, Nemeth Laszlo, Nadas Peter, Jokai, Mikszath. Kedvenc regeny Nemeth Laszlotol az Iszony es Nadas Petertol az Egy csaladregeny vege, de tobbszor olvastam mar Maughamtol Az ordog sarkantyujat is. Hozzateszem, en irodalommal foglalkozom, szoval szinte mindenki kedvenc. :)

2014. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kedvenc könyvem Bulgakovtól a Mester és Margarita. Többszáz könyv közül ez került legközelebb a szívemhez.
2014. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2

a felsorolás alapján úgy tűnik a modern magyar irodalom a szakterületed. tanulsz még, vagy már végeztél?

2014. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia, a teljesség igénye nélkül..nekem is tetszenek Ady Endre egyes versei(pl. Hiszek hitetlenül Istenben, Szeretném, hogyha szeretnének), de akár pl. József Attila, Babits Mihály, Kányádi Sándor, Pilinszky János művei is

az írók közül kedvelem Móricz Zsigmond, Wass Albert, Hamvas Béla, Tolsztoj írásait

és egyik kedvencem talán nekem is, ahogy már írta egyik előző kommentárban valaki, Bulgakovtól A Mester és Margarita (művei közül még a Moliére úr életé-t olvastam, szerintem az is nagyon jó)

2014. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4, igen, nagyreszt a modernre eskuszom, de meg az egyetemen senyvedek..:)
2014. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedvenc költőm Csoóri Sándor, kedvenc versem József Attilától Az Isten itt állt a hátam mögött...
2014. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kedvenc költőm Ady Endre. Azért, mert nincs hozzáfogható a magyar költészetben. Talán az egész világon sincs hozzá hasonló. A kedvenc verseim tőle a Fekete zongora, Sem utódja, sem boldog őse, Őrizem a szemedet, Tüzes seb vagyok...

A két kedvenc versemet mégsem ő írta, ugyanis szerintem ezek a versek egyedülállóak:

Dsida Jenő - Psalmus Hungaricus

Wass Albert - Üzenet haza

Ha úgy gondolod, vagy azon a szinten, akkor érdemes próbálkozni Moliére drámáival, leginkább a Tartuffe című művével. S persze ott van Shakespeare is, az ő művei közül a magyarul Arany János fordítása alatt megjelenteket ajánlanám.

A regényírók közül mindenképpen kiemelném Alexandre Dumast, de mivel említetted, hogy nem igazán szereted a hosszabb terjedelmű regényeket, nem tudom, megbirkózol-e majd vele :) Említésre méltó még Stendhal, Balzac, Maupassant és, hogy ne csak franciákat említsek, ott van Tolsztoj is, meg Dosztojevszkij.

A magyarok közt természetesen ott van a szerintem túlságosan felmagasztalt Jókai-Mikszáth-Móricz trió. De Csáth Géza is nagyon jól írt.

Ajánlanám még az erdélyi írókat, költőket: Kós Károlyt, Reményik Sándort, vagy a fent említett Dsidát és Wasst.

Kicsit hosszú voltam, de legalább szemezgethetsz a felsorolásból! :)

2014. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a kedvenc könyvem bár Bulgakovtól van, de a kedvenc íróm Edgar Allan Poe. Az irodalom megszámlálhatatlan területén újat alkotott, a legtöbb műve maga az ámulat.
2014. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedvenc költőm József Attila és Edgar Allan Poe.

Kedvenc íróm: Stephen King,de még szeretem Dan Brown-t, Stendhalt és Tolsztojt is.

Magyarok közül pedig Jókai Mór és Mikszáth Kálmán.

2014. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!