Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érv. Vagy cáfold, hogy az...

Érv. Vagy cáfold, hogy az utazás motívum mindig többet jelentett puszta helyzetváltoztatásnál (olyan művekkel amelyekbe az utazások nemcsak A-bol B-be való utazást jelentenek)?

Figyelt kérdés

Ezt a fogalmazás témát kaptam, de sajnos nem tudok belekezdeni, kérlek segítsetek, ha valaki tudna értelmes ötlettel szolgálni illetve tanáccsal azért nagyon hálás lennék!


köszönöm



2014. jan. 30. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Presser Gábor - Nagy utazás -> az utazás maga az élet.

Szerintem így már érteni fogod.

De festményeken is lehet ilyen. Ha az úton áll valaki,de mondjuk az út lefele visz (jobbra) és esetleg meg van erősítve negatív elemekkel (pl az út rögössé válik, furcsa fák stb..) . akkor az lehet az,hogy a jó sorsa rosszra fordul..

Vagyis az út az élet és a sors szimbóluma is lehet.

Pl útelágazás .. az élet egy pontja,ahol döntést kell hozni..

2014. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az jutott először eszembe (sajnos nem vagyok művész lélek, de lehet segít valamit), hogy az út soha nem arról szól, hogy A-ból B-be jussunk, mert az A a múlt, a B a jövő és én MOST élek. Az összes művészeti alkotás arról szól, hogy a pillanatot megragadja, az adott helyzetet "átélve" megalkotja az adott művet.

A jövőkép, amit lát, a múlt, amitől fél, vagy menekül, állandó eleme a MOST pillanatának, tehát az érvelésem alapja az lenne, hogy "az utazás motívuma több, mint szimpla helyváltoztatás, mert a két végpont közt "vergődve" haladunk, olykor a célt soha el nem érve, és a kezdőpontot soha meg nem érintve. Mégis utazunk... (DE MIÉRT?)"


A jó fogalmazáshoz pár tanács:

próbálj 3 szálat megragadni a témából (pl.: az "A pont" okai, a "B pont célja", és a MOST értéke (és ennek kapcsolata a múlt, és jövőhöz))

Az elején tegyél fel egy "költői kérdést", ami nemes egyszerűségével az elején butának fog feltüntetni téged, ezáltal fogod megalapozni, hogy elbízza az olvasó magát (a tanárod), majd a kifejtésben, a három fő pillér mentén szépen lerombolod a "lenéző" gondolatát az egyszerű, de nem megválaszolt kérdéseddel kapcsolatban, és a végén, egy "fél választ" adj (hagyj az olvasónak is teret, hogy had szárnyaljon a gondolataid tengerében, elvégre most alkottál egy szép kis "medencét", had úszkáljon benne :P), hogy SZERINTED (ez fontos, hogy neked mi a véleményed a saját gondolataidról :D) "mi az út értelme, a MOST pillanatának a jelentősége, és az A-B feladata*". Ha ez megvan, akkor szinte már a művészet csak "érintőlegesen" is elég lesz a témához. :D (pár példa, és kész)

2014. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!