Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Novellaírás, elakadtam....

Novellaírás, elakadtam. Hogyan tudom kifejezni magam?

Figyelt kérdés

Írtam egy szösszenetet, hirtelen felindulásból, nagyjából tizenöt perc alatt, egy kétszázötven szavas kis "vallomást" az egyik karakterem szemszögéből. Azóta pedig (vagy egy órája) csak bámulom a megnyitott lapot, néha átjavítgatom, de ettől egyre természetellenesebb, egyre kevésbé tetszik, amit leírtam, nem hasonít ahhoz az érzéshez, ami a fejemben van. "Itt bent" sokkal intenzívebb az egész, sokkal feszültebb és kétségbeesettebb. Hogyan lehet ezt a feszültséget éreztetni írásban? Van valami technikája? Esetleg valami tapasztaltabb, segítőkész író tudna segíteni?

Maga a karakter elég összetett, és olyan dolgokat élt meg, amit szerintem az emberek nagy része nem. Legalábbis remélem. Szóval tapasztalatom nincs a témában, és nem is szeretném, hogy legyen. Ez valószínűleg a probléma egyik forrása. De ezt hogy lehet orvosolni? Szeretnék róla írni, mert érdekel, érzéseket vált ki belőlem, és frusztrál, hogy ezeket az érzéseket nem tudom mások számára érthetően megfogalmazni.

(Elküldöm privátban, de ha netán több segítőkész ember is jelentkezne, inkább bemásolom válaszba)


16/L



2014. febr. 6. 02:30
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Küldd el nekem priviben.
2014. febr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%
Nekem is elküldheted :))
2014. febr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rövid leírásodból szerintem itt a "ne mondd el, hanem mutasd meg" problémája áll fent.


[link]

2014. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is elküldheted, megpróbálok ötletet adni!
2014. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!