Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Némettel elakadtam. Mit...

Némettel elakadtam. Mit jelent az alábbi leírás?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék venni, de csak "kicsit beszél német", autós szakzsargont végképp nem értem. Ezt a kocsit kinéztem magamnak, de nem értem, hogy mit írnak hozzá. (Azt tudom, hogy törött, inkább az érdekelne, hogy pl motor működik-e.)


Zu verkaufen ist ein Peugeot 206, der immer gut gepflegt wurde. Leider ist durch ein Verkehrsunfall, ein Frontschaden entstanden. Dabei wurden einige Teile, die ich sofort erkennen konnte beschädigt: -Quertraversen -Lampenträger -Verstärkungsträger vorne -Kotflügel vorne links -Reifen und Stahlfelge -Kühler ausgelaufen -Schaltgestänge defekt, Gänge lassen sich kaum noch schalten. -Beide Scheinwerfer -Stoßstange vorne inkl. Nebelscheinwerfer -Motorhaube Beim Unfall haben sich die Airbags nicht gelöst und beide Gurtstraffer funktionieren noch!!! Diese ganzen Angaben sind ohne Gewähr, denn ich bin kein Gutachter um Ihnen genau festzulegen was alles defekt ist. Natürlich hat auch das Fahrzeug seine positiven Seiten. Zum einen habe ich das Fahrzeug ständig gepflegt. Außerdem habe ich vor dem Unfall noch einige Wartungen durchgeführt. Den Endtopf habe ich ersetzt, neue Bremsklötze vorne eingebaut und einen Ölwechsel durchgeführt. Eine Besichtigung mit sofortiger Abholung ist erwünscht


2011. szept. 24. 17:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Google translator-t ráeresztettem, de valami bődületes marhaságot adott ki, értelmezhetetlen volt a fordítás sajnos :(
2011. szept. 24. 17:44
 2/9 anonim ***** válasza:

Zu verkaufen ist ein Peugeot 206, der immer gut gepflegt wurde. Leider ist durch ein Verkehrsunfall, ein Frontschaden entstanden. Dabei wurden einige Teile, die ich sofort erkennen konnte beschädigt: -Quertraversen -Lampenträger -Verstärkungsträger vorne -Kotflügel vorne links -Reifen und Stahlfelge -Kühler ausgelaufen -Schaltgestänge defekt, Gänge lassen sich kaum noch schalten. -Beide Scheinwerfer -Stoßstange vorne inkl. Nebelscheinwerfer -Motorhaube Beim Unfall haben sich die Airbags nicht gelöst und beide Gurtstraffer funktionieren noch!!! Diese ganzen Angaben sind ohne Gewähr, denn ich bin kein Gutachter um Ihnen genau festzulegen was alles defekt ist. Natürlich hat auch das Fahrzeug seine positiven Seiten. Zum einen habe ich das Fahrzeug ständig gepflegt. Außerdem habe ich vor dem Unfall noch einige Wartungen durchgeführt. Den Endtopf habe ich ersetzt, neue Bremsklötze vorne eingebaut und einen Ölwechsel durchgeführt. Eine Besichtigung mit sofortiger Abholung ist erwünscht


Pözsó 206-os eladó, megkímélt állapotban. Sajna közlekedési baleset következtében meg van nyomva az eleje, sokmindennek kampó (hadd ne írjam már be az összes szar alkatrészt)... de szerencsére a légzsákok nem nyíltak ki. Van pozitív oldala is a járműnek, mégpedig az, hogy a tulaj sokszor ápolta a kocsit. Új féktárcsák vannak az első kerekeken, olajcsere is frissen volt csinálva. Azonnal elvihető.


Csá! Majd aki akarja, lefordítja neked, hogy mik azok az alkatrészek, amiknek kampó-bassza. De beírod fordítóba SZAVANKÉNT, és lefordítja az alkatrészeket, én leszarom.

2011. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van rajta mit barkácsolni:

Első kereszttartó, lámpatartó

Bal első sárvédő

gumi és felni

Hűtő kilyukadt

mindkét fényszóró

első lökhárító + ködlámpák

motorháztető

Az airbag és az övfeszítők nem indultak be

Ezeken kívül még lehet bármi, a tulaj nem vállal semmiféle felelősséget.

2011. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, érdemes-e megvenni, mert tönkre ment a hűtője is, és a sebességváltó se működik. Szerintem kockázatos..., a sárhányó is törött elöl, hátul, felni és gumik, kereszttengely, lámpák, lámpatartók, motorháztető... sérültek. De a többit se tudja garantálni, mert nem ért hozzá.
2011. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak: sajnos egyszerre dolgoztunk, nem kritika akar lenni, hiszen ugyanazt írtuk. De most már nem tudom visszavonni az enyémet!
2011. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Az egyéb törések nem jelentenek gondot, azt meg tudom csináltatni.


A sebességváltót hol írja? Az már probléma lehet, ha tönkrement...

Írtam a tulajnak, hogy ha tud angolul, akkor lenne néhány kérdésem, de nem válaszolt még.

Főleg a sebváltó és a motor működőképessége érdekelne, a kaszni másodlagos.

2011. szept. 24. 18:10
 7/9 A kérdező kommentje:
A sebváltó mi németül? A szó alapján már megtalálom a mondatot is :)
2011. szept. 24. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

"Schaltgestänge defekt, Gänge lassen sich kaum noch schalten."


Kapcsolórudazat rossz, nem lehet a fokozatokat kapcsolni.

(gondolom, görbült vagy törött)

2011. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Gänge lassen sich kaum noch schalten."

Alig lehet már sebességfokozatokat kapcsolni.

2011. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!