Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy több szálon futó történet...

Egy több szálon futó történet mennyire életképes?

Figyelt kérdés

Pusztán a magam szórakoztatására írok egy fantasy történetet... illetve írnék, legtöbb része még csak jegyzetek formájában, vagy a fejemben van meg. A lényeg, hogy irodalmi mélységekbe nem kívánok belemenni, az nekem már kemény dió lenne, túlságosan meghaladja a képességeimet. Ennek ellenére azért próbálok szabályszerűen egy egységes történetet írni, nem csak belezsúfolni tonnányi szálat, aztán hadd szóljon. :) Rengeteg szálat töröltem, módosítottam, összevontam, hogy végül egyre kevesebb legyen és csak azok maradjanak meg, amelyek nem állnak távol a fő szál eseményeitől. Kicsit most már gondban vagyok, mert vannak még bőven, amelyeket ugyan már nem tartok feleslegesnek, de csak csekély mértékben kapcsolódnak a cselekményhez, elvetni meg sajnálnám őket. Igaz a történet közepére ezek a szálak összefutnak és lehet a fő konfliktusra koncentrálni. Szóval az eleje miatt gondoltam, hogy itt az ideje mások véleményét is kikérni, mennyire lehet zavaró.


A történet eleje egy leigázott országban játszódik, ahol akadnak még szép számmal lázadók. Legtöbbjük egy rend tagja, akik néhány varázserővel bíró tárgyat próbálnak távol tartani az ellenségtől, akiknek persze csorog rá a nyáluk és alig várják, hogy végre lecsapjanak rá, mint tyúk a takonyra. :D

A rendnek sok helyen van főhadiszállása, amiről az előbb szó volt az például délen található. Az északiak megtudják, hogy az ellenség tudomást szerzett a varázstárgyak hollétéről, ezért titokban csapatokat küldene erősítésként délre, amiből végül nem lesz semmi, ugyanis az északiak rejtekhelyét váratlanul megtalálják és még ott bedarálják őket kutyakajának. Átvitt értelemben persze :D A túlélőket bebörtönzik, próbálják őket kivallatni. Kidolgozatlan még hogyan, de néhányuknak valahogy sikerül megszöknie és nyomban igyekeznek a magára maradt déli rend felé, figyelmeztetni őket, a javában tartó ellenséges szervezkedésről. Útjuk során mindenféle mágikus és harci bonyodalmakba keverednek. Tehát ez kapásból 3 szál: észak és dél (ezek ugyan később összefutnak), valamint az ellenség mindenestől (utóbbin azért nincs akkora hangsúly, kár külön kezelni mindet, azért is mondom hogy mindenestől)


Az északi bedarálás az ellenséges király vezetésével zajlott, aki továbbra is az országban maradt, felkeresni rég nem látott testvérét, akivel nem voltak valami jóban. Nem igazán tetszett neki, hogy kirobbantotta a háborút és akkor még finoman fogalmaztam. :D

Mivel ez a testvér már régóta ebben az országban él, elég sok hasznos információval tudná ellátni a királyt. Persze erre ő egyáltalán nem hajlandó, továbbra is inkább a másik ország mellett áll. Azonban bennük is csalódnia kell, a bátyjával való találkozás kitudódik és azt hiszik elárulta őket. Így aztán menekülnie kell mindkét fél elől. Ez a rész még kidolgozatlan, a két testvér múltjáról gondoltam valamit belerakni, hogy hogyan jutottak idáig stb. Meg persze jó lenne, ha valahogy be tudná bizonyítani, hogy ártatlanul vádolták árulással. :) Ez betudható +1 szálnak (a testvérről), mert a király igazából itt csak bővebb jellemábrázolást kap, az eseményekbe nem igazán folyik bele.


Van még 1 szál, amely nem igazán viszi előre a történetet, ezekben leginkább csak azok a bizonyos varázstárgyak és a mágia van előtérben. Ezekről, a király oldalán álló másik főgonosztól egy mágustól tudhatunk meg többet. Ő áhítozik legjobban a varázstárgyakra, ezért a délen elfogott lázadókat ő vallatja ki és ha kell előszeretettel kínozza is őket. A rend elleni támadásban részt vesz, az utána következő eseményekben pedig már fontosabb szerep is jut neki.


Ez kb. a történet egyharmada, csak irdatlan röviden. :D


Sok benne a copy tudom, de engem most csak a szálak érdekelnek. :)


2014. febr. 26. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól van megírva, akkor eléggé. Igaz, sokat nem olvastam, de amik már megvoltak, azok nagyon tetszettek és nem csak nekem. (Az Első Törvény, A Tűz és Jég dala, Csodaidők)

Sokkal több a lehetőség a több főszereplős történetekben.

2014. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ahogy az első válaszoló is mondta, így több a lehetőség. 100%, hogy minden olvasó talál majd magának kedvenc szereplőt, de ezzel csak az lehet a baj, hogy ha tényleg sokáig nincs kapcsolat a szálak között (csak mondjuk minimális), akkor felléphet a "jajj ne már, már megint erről a fickóról/csajról kéne olvasni??" *előre lapoz* "áá itt van az én kis karakterem" probléma. :D Tapasztalatból mondom, én is szoktam így csalni a több főszereplős könyvek olvasása közben. Persze, utána mindig visszaolvasom a kimaradt jeleneteket, de nem szívesen szakadok el a kedvenc karakteremtől. :)
2014. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!