Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A regényíráshoz vezető rögös...

A regényíráshoz vezető rögös út nektek milyen volt?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit aki ezt olvassa!

Írók, nektek milyen volt az az út, ami azzá tett titeket amilyenek vagyok? Rögös volt? Csalódásokkal teli? Netán minden az öletekbe pottyant? Milyenek voltak a kezdeti műveitek? Netán még megvannak ezek a művek valakinek(Ha igen, szívesen olvasnám). Milyen most az életetek mit író? Milyen gyakran írtok?

Azért kérdezek ilyen sokat mert nekem életem egyetlen célja, hogy író legyek. Ha lesz könyvem, még egy 0% részesedés mellett is kiadatnám, mert engem nem érdekel a profit. Alkotni akarok, alkotni valami olyat amit megőriz ez a világ. Valami olyat mely nem engem, nem a nevemet, hanem azt örökíti meg ami vagyok, amit írok és ahogy gondolkodom. Sokan egyszerűen azt mondják hogy népszerűségre vágyok. De a valóság az, hogy mindenki lekicsinylően bánik velem, mindenki lenéz és hülyének tekint. Pont ez miatt félek attól hogy feledésbe merül minden ami vagyok, minden ami voltam és leszek. Kell valami, ami nyomot hagy utánam, ami életem hosszútávú értelmeként profitál. Nem akarom, hogy elfeledjenek. Azt akarom, hogy legyen esély arra, hogy emlékezzek rám, mert ha csak elmegyek mint ember, esélytelen, hogy nevem fent marad. Ha nem is leszek népszerű, legalább lesz ami megmarad belőlem, és esélyt ad az örök életre. Néha összeírok egy-egy jó kis történetet vagy fejezetet, de mindig, egy kis idő után teljesen elbizonytalanodom. Azt mondják az író makacs és hiú teremtmény. Én is ilyen lennék. Esetleg lenne egy a nagyok közül, aki hajlandó lenne az én kicsiny mivoltomnak élete első épkézláb fejezetébe beletekinteni, és elmondani mennyire vagyok béna vagy éppen tehetséges. Mennyire van esélyem felemelkedni, vagy éppen a feledés homályába elveszni.

Kérlek titeket segítsetek, kiutat a bizonytalanság homályából. Nektek is ilyen nehéz volt? Titeket mi éltetett?

17/F



2014. márc. 4. 19:34
1 2
 1/12 piriiiiii ***** válasza:

Engem maga az írás szeretete éltet. :) Semmi más. Igazából még kiadatáson sem gondolkodtam különösebben sosem, persze megfordult a fejemben, de nem túl gyakran.

Nálam a rögös út leginkább azt jelenti, hogy egyszerűen nem megy az írás. Amolyan "alkotói válság"ban szenvedek közel két éve... és ez elég rettentő. Mert addig folyton írtam, és nagyon jó volt, most meg alig... pedig fontos lenne, mert az írás nálam amolyan... megnyugtató, feszültséglevezető dolog.

De mivel fiatal vagyok még, nem félek igazán... sok változáson mehetek még keresztül, ami megváltoztatja ezt az egészet.

Van már néhány kész regényem, apró novelláim, mindenféle írástöredékek, de igazán még senkinek sem mutattam meg, nem is szándékozom. Nekem egy kicsit ez a dolog, azt hiszem, intim... mintha egy álmomat írnám le és olvasná el más.

Egy biztos, abbahagyni sosem fogom teljesen. Hullámvölgyek lesznek ugyan, de épp ettől jó ez. Az írás által magamat is megismerem.

17/l

2014. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiiii ***** válasza:
Azt ajánlom, hogy olvass sokat, és fejlessz ki egy sajátos stílust. Legyen valami központi szimbólumod, amitől jellegzetesek lesznek az írásaid.
2014. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rögös volt. Bár nem az ihlet miatt. Ihlet mindig is volt. Csak elvi hibákba ütköztem sokszor, a stílus sem volt írói. Mindig is imádtam történeteket kitalálni, szeretek olvasni, unalmas óráimat azzal töltöm, hogy kitaláljak valamit, vagy egy eddigi történetemet dolgozzam ki jobban. Nekem ott volt nehéz, hogy mások számára érthető legyen és élvezetes. Sokszor eléggé infantilis volt a stílus, a történet is irreális volt, gyerekes következtetéseim, gyerekes karaktereim voltak. Ez az idők során változott, és még mindig változik. Kialakulóban van már a saját stílusom. Érdekel esetleg, hogy mikor kezdtem írni és hogyan? Privátban leírhatom. :-)
2014. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Én is írok. Az egész úgy indúlt,hogy a családi életem elég zűrös és mikor az olvasás már nem tötött le eléggé ahoz,hogy ezt az egészet felejtsem,elkezdtem írni. Ez a regény,amit most írok,már a sokadik,de a kedvencem és ebből van meg a legtöbb rész,a többit félbehagytam. Hogy miért? Hiányzott valami. Nem éreztem egésznek amit írok,nem volt ösztönös. Én azt javaslom,hogy csak akkor kezdj el írni,ha tényleg ezt akarod és nem azért,hogy a neved fent maradjon! Nincs annál rosszabb,mint egy eröltetett "csakazértis" történet,regény.
2014. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az első regényemen dolgozom. Megszabtam magamnak egy határidőt, hogy befejezem januárban. Aztán ugyanezt mondtam a következő hónapra is. Van olyan hogy nincs kedvem írni. Elmegy a kedvem. Úgy érzem, sz*r, amit csinálok. Mindig bemegyek egy könyvesboltba és arra gondolok, de jó lenne, ha az enyém is ott díszelegne a polcon. De még ez sem motivál eléggé.
2014. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

"Csak az hal meg, akit elfelednek,

Örökké él kit igazán szeretnek"


Teljesen át tudom érezni a félelmeid, olykor én is gondolkozom ilyesmin. Azokkal, akik lenéznek ne törődj, a legtöbb ember simán beletörődik - netán még élvezi is- az átlagos kis életébe, és mindenki aki ennél többet akar furcsa számukra. A hiba nem benned van, ne engedd, hogy a környezeted lehúzzon magához. Ne hagyd, hogy mások véleménye vagy a saját félelmeid elbizonytalanítsanak. Ha biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni és szereted is, akkor menni fog. Gondolj arra, hogy a legnagyobb zseniket sosem értette meg a környezete.


Az írásról annyi, hogy sok ötletem van, sajnos én amolyan csélcsap író vagyok, elkezdem, de szinte sosem fejezem be. Számomra mindig a sztori vége a kritikus. Ha happy and azért, ha nem azért találom sablonosnak. Jelenleg is írok egy regényt, még csak az elején tartok a vázlatoknál és az adatgyűjtésnél, de már most félek a végétől. Nem írok rendszeresen, nekem kell valami, ami ihletet ad, lehet az egy könyv, film vagy csak egy jelenet, vagy akár egy zene, bármi. Olyankor beindul a fantáziám és szinte percek a fejemben van a (majdnem)kész történet. Hogy milyenek a műveim nem tudom, nem az én dolgom megítélni, másnak pedig sosem mutattam meg.


Ugyan magam is amatőr író vagyok, vagyis inkább még író sem vagyok,de ha gondolod szívesen elolvasom, amit írtál és elmondom a véleményem. Mondjuk azt nem tudom mész e valamire vele.

2014. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Azt elfelejtettem nehézségként említeni, hogy állítólag rendkívül kreatív vagyok (szakember szerint), de néha ülök a gép előtt, tudom, hogy most ide kellene egy váratlan fordulat/esemény vagy akármi és az istennek se jut eszembe egy épkézláb ötlet hiába agyalok órákig. Ilyenkor elmegy a kedvem az egésztől és utána egy darabig nincs is kedvem írni, és ha kedvem nincs, akkor abszolút nem is tudok.
2014. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ViaSayers válasza:

Én két regényt írtam eddig, de csak a második lenne alkalmas arra, hogy valamilyen formában meg is jelenjen. Eddig két pályázatra küldtem be két nagy kiadóhoz (mert miért ne, maximum nem sikerül ugyebár). Az első visszajelzett, hogy őt bizony érdekelné, de mivel még nem volt kész az egész, csak hónapokkal később tudtam elküldeni. A levélben írtam, hogy még a múltkori pályázaton kérték, de ők ezt nem vették figyelembe, és betették a regéynt az olvasólista legvégére. Feltételeztem, hogy ha már egyszer érdekelte őket, akkor majd talán előreveszik, de úgy néz ki, elfelejtették a pályázati bekérést. Másfél évvel később kaptam meg a levelet, hogy a regény kiadatásának jogairól tisztelettel lemondanak (vagy valami hasonló diplomatikus elutasító szöveg).

A másik pályázatról gyorsan reagáltak, ott csak két-három hónapot kellett várni, mire sorra került, de ott számítottam az elutasításra, mert kikötés volt, hogy legalább 300 oldal terjedelmű regényeket várnak. Ez csak 220-230 körül volt. Nem is csalódtam, itt is visszadobták, ez volt februárban. Azóta nem próbálkoztam máshol vele, de most gondolkodom az e-könyves kiadáson. :)

Egyébként én nagyon szerettem írni (ezt is, de a másik regényt, és a fiction-eimet is), nekem általában nincs csalódásélményem írás közben. Szerencsére jó íróközegben vagyok, ahol nem csak a "hűűű, de jó, folytasd!" megy, hanem segítünk egymásnak, sőt én is sokat szoktam segíteni azoknak a kezdőknek (és nem annyira kezdőknek is), akik az enyémhez hasonló témakörben írnak. Én minden nap általában este írok, vagy legalább megpróbálkozom vele, így nem esek ki a ritmusból, és egy lassú, de állandó tendenciát tudok tartani. Sajnos keveset szoktam írni egyszerre, de ha minden nap keveset írok, az szerintem többet ér, mintha a héten egy nap ledarálnék egy csomót, aztán javítgathatnám. Persze kinek mi, nekem ez vált be lassan hetedik éve.

2014. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én nem vagyok író és, hogy valaha az leszek-e azt csak Isten tudja!Nagyon szeretek írni, tudom ez egy ajandék Istentől!

Hiszen olyan kevesen találnak maguknak egy olyan hobbit, amit ennyire igazán szeretnek csinálni.

Én nem parázok azon, hogy író leszek-e, úgy is úgy leszek, ahogyan Isten akarja és tudom úgy lesz a legjobb.Megpróbáltatások közepedte, de úgy lesz a legjobb!

Ameddig van, aki szeret addig úgy sem leszel elfeledve!Ne azért írj mert azt akarod,hogy emlékezenek rád hanem mert te szeretsz írni.

Hát legyen boldog életed. Isten veled!

2014. júl. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kiskoromban írtam. Azok szép emlékek és megőriztem. Személyesek így kiadáson nem is gondolkozom ezekkel kapcsolatban. Viszont épp az első könyvemen dolgozom és azt mindenféleképpen kiadásra szánom. Botránykönyv. És sok-sok zsozsót akarok vele keresni. Ez éltet.
2015. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!