Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki képzőt végzett, mindig...

Aki képzőt végzett, mindig mindent le tud rajzolni? Nincs olyan, hogy nem sikerül úgy, ahogy kéne?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos van. Például, ha nem tudja hogy néz ki a Nemzetközi Űrállomás, akkor hogyan tudná úgy lerajzolni? :D


Ha másol, az más kérdés, szerintem ha valaki művészi mód alkot, akkor annak bármi mehet (lásd concept artok játékok fejlesztésénél, kidolgozásánál). Persze ezen téren is 'specializálódnak' az alkotók, mert akármit pl. én sem szeretek rajzolni. Valaki profilképeket szereti, valaki a tájakat.

2014. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amit lát,azt le tudja rajzolni?
2014. márc. 12. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:

"Amit lát,azt le tudja rajzolni?"

Igen. Az más kérdés, hogy ahány ember, annyiféleképpen fogja lerajzolni. Picasso is gyakran azt festette, amit látott, aztán hogy azt milyennek látta, az már az ő egyéniségéből jött.

2014. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyanok is vannak, akik nem végeztek képzőt és jobban rajzolnak, mint azok, akik igen. Attól még mert valaki elvégez egy egyetemet, még nem biztos, hogy tehetségessé válik.
2014. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor nem tudja lerajzolni, ha nem a saját stílusát követi. Fotó minőségű rajzot nem tud mindenki rajzolni, de lehet, hogy nem is kellene, hanem a saját stílusát kellene követnie. (Ld. pl. impresszionisták.)
2014. márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem is a fotóminőségre gondoltam,hanem arra,hogy az arányok jók stb.. Lehet nem lesz annyira ütős,amit csinál,de amit odarak,az minden a helyén lesz?
2014. márc. 12. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek technikai részletek, ezeket tanulják. (Arányok, perspektíva, stb.)
2014. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...A kérdésre válaszolva: Egy frissen végzett autószerelő sem biztos, hogy minden autó minden hibáját meg tudja csinálni, de idővel belejön, vagy szakosodik másfelé. Szóval lehet olyan, hogy valaki gyengén megtanult egy technikát, és később sem arra "gyúr rá".
2014. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!