Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanuljak meg fejből...

Hogyan tanuljak meg fejből rajzolni?

Figyelt kérdés

Magam elé szoktam tenni egy olyan képet, amin ki vannak emelve a körvonalak, és azt szépen le tudom rajzolni, de fejből soha nem megy... Képtelen vagyok megvalósítani azt a képet ami a fejemben van, annyira elkeserítő. Pedig rajziskolába 500 jelentkezőből 28-at vettek fel, és közte voltam. ( Nem abba mentem végül)


Pár másolt rajzom:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. jan. 4. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Álljál neki!
2014. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el! A grafikusok, festők többsége nem alkot fejből, a legtöbben modell (azaz látvány után) dolgozik.

Kevés embernek adatik meg, hogy a fejében látott képeket megfelelően a papírra vesse.

Rajzol sokat! + mindig még egyet :-)

Úgy tűnik, eléggé realista vagy, tehát nem a fantáziádat viszed papírra. Nem gond!

Próbálj meg valós tárgyakat használni modellnek. Iskolában is sok ilyenre lesz példa. Egy alma, egy bögre, egy tál izé, vagy az íróasztalodon lévő ceruzák, radír, hegyező...

Majd menj ki a szabadba és ott is rajzold le, amit látsz. Ezek után kép alapján jöhetnek a portrék, ha úgy már megy, akkor ismerősről is alkoss fényképről, majd élőben is. (talán ez lesz a legnehezebb)


Ha fantáziából szeretnél rajzolni, akkor firkálj! Bármit!

Biztos csináltál már ilyet. Egy kutyát, egy autót, egy házat...


Én amatőrként imádtam rajzolni, festeni. Mikor első alkalommal felkértek rajzolni a frász jött rám. Megrendelésre, konkrét ötlet alapján? :-[ Néhányat megcsináltam, majd elfogytak az ötleteim. Feladtam. :-(

Nagyon megbántam. Második lehetőséggel már éltem. (egy év múlva) Sikerem lett! :-) Ez nagyon fellelkesített! Onnantól egyre több lehetőséget hozott az élet. Majd olyan lehetőséget kaptam az élettől, amiről álmodni sem mertem előtte. Sokat, és még többet kellett tanulnom miatta, de megérte. 8 évig dolgoztam videografikusként egy tévében.

...sajnos leépítettek... 2 éve nincs alkalmazotti munkám. :-(

De azért nem adom fel! Alkotok!

Sok negatív élményed is lesz még, sok rossz kritika is, de nem ezekre figyelj, csak a pozitívokra! Ne másnak, másért alkoss, csak élvezetből, magad miatt!

Sok sikert kívánok!


Még egy tanács, nézz és tanulj másoktól! Mindent, amire épp szükséged van. Ha nem úgy sikerül mondjuk egy szem, akkor azt figyeld meg mások alkotásain. Olvass sokat ebben a témában! Járj múzeumokba!

2014. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez sokat segített, nagyon! Megfogadom! :)
2014. jan. 6. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!