Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti is szoktatok így rajzolni?

Ti is szoktatok így rajzolni?

Figyelt kérdés

Mindig általában valamilyen kép/modell alapján rajzolok,ritkán szoktam teljesen fejből, de soha nem másolom le, hanem mindig elkalandozok, és általában valami "teljesen új keletkezik", ami még nyomokban sem hasonlít az eredeti dologra.

Tudatosan csinálom, tehát nem az, hogy nem tudnám "lemásolni", csak végül nem akarom, mert untatna. Viszont teljesen magamtól, a semmiből, nehéz alkotnom, úgy mondanám, hogy mindig kell valamilyen kiindulópont.

Ez most hülyeség? :D


2014. márc. 13. 13:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Habár van olyan is amikor tényleg konkrétan le akarok rajzolni valamit, és akkor is inkább "elkalandozok", mert nincs hozzá türelmem. Idegesítő.
2014. márc. 13. 13:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudok fejből lerajzolni valamit, addig kénytelen vagyok másolni néhányszor. Megtanuljam az arányokat, az anatómiáját az adott dolognak. Eleinte nekem sem volt türelmem mindent lemásolni, tudatosan nem másoltam le, mert lusta voltam, vagy nem ment úgy, ahogy kellett volna:D Hogyne, ez is tudatos, szerintem nálad is ugyanez a helyzet. Ettől nekem még nem volt az a képzetem, hogy valami teljesen újat alkottam, inkább a valóság az volt, hogy nem tudtam lemásolni, és ezért elkanyarodtam:) Megmutatod egy rajzod?:) Kíváncsi vagyok:) (Sosem szoktam fikázni rajzot!)
2014. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Nem hulyeseg. Azt es ugy alkotod meg az eszkozeiddel, ahogy az Neked a legjobb. Azon az iksszer iksz centimeteres feluleten Te vagy az ur, Te kell legy. Ez a jo a muveszetben, a szabadsag, nem?


Udv R.

2014. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az alkotás során az alkotó is belekerül a képbe,mert kivetíti a látottakra a saját viszonyát. A szem csak jeleket küld,de igazából az agyunkkal látunk. Szerintem se fontos,hogy egy az egyben olyan legyen valami,hanem az,hogy valami ami megragad belőle,azt fejezd ki, vagy azt,ami eszedbe jut róla. A lényeg,hogy a témával azonosulj,érezd,hogy a tied.
2014. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én valami förtelmesen rajzolok...

De. Nálam ugyyan ez van ha fogalmazást írok. Teljesen ez a helyzet...Fura

2014. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akinek van még hozzászólása az nyugodtan írhat.

Nos, én meg förtelmesen írok fogalmazást, valami eszméletlen sokáig tart, hogy egy kerek szöveget tudjak kihozni magamból, hehe. Amúgy szerintem biztos, hogy összefügg a kettő, vagyis a szituáció ugyanaz.

2014. márc. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!