Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írás: Miért fejlődök gyakorlás...

Írás: Miért fejlődök gyakorlás nélkül?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy az ember írás nélkül tanul írni? Szeretek írni, de csak nagyon néha ülök le, mert túl gyors az élet. Eddig négy alkalommal sikerült megszülnöm valamit. A négy alkalom között hónapok teltek el. Egyről, egyre jobbak lettek, de nem kicsit, hanem nagyon(egy író ismerősöm gondolja így, nem én). Olvasni szeretek, és szoktam is.

Szerintetek miért van ez? Többet kellene vele foglalkoznom?



2014. máj. 6. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Olvasol közben.
2014. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"(egy író ismerősöm gondolja így, nem én)" nem lehetséges, hogy csak szimplán nem akart megbántani?

de ha nem, akkor meg a rengeteg olvasással fejlődtél. bár szerintem az nem elég egy "nagy" előrelépéshez, de attól is függ a dolog, hogy kinek mit jelent a "nagy" előrelépés. mert ha csak azt tanultad meg a hónapok alatt, hogy hogyan írj helyesen párbeszédet, akkor az nem nagy előrelépés (egy túlzott példát mondtam, nem sértésnek szántam, vagy nem feltételezem, hogy veled megtörtént).

és hogyha tényleg nagyot fejlődtél, akkor foglalkozhatnál szerintem az írással egy kicsit többet, hogy még nagyobb eredményt érjél el, akár a saját akár mások javadra/javára.

2014. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem akart megbántani? Nem, a különbség tényleg hatalmas minőségileg. E mellett brutálisan önkritikus vagyok, így én is látom a változást.


Nem úgy fejlődök, hanem nagyobb léptekben. Eleinte nehezemre esett egy épp fejezetet összehozni. Tele volt lezáratlan gondolatokkal, nem volt folyamatos és rugalmas, tájleírás hatásvadász volt párbeszédek hiányosak.


Most már pályázatra írok.

2014. máj. 6. 16:04
 4/5 anonim válasza:
100%

Akkor olvasol. Az elég :D

Meg a személyiséged is fejlődhet. "Minden regény okosabb az írójánál" (Kundera) Igen, mert a regénybe az író nem csak a tudatos információit, hanem a tudatalattijait is bele viszi, ezáltal többet mondhat el egy adott témáról, mint amennyit tudatosan tud.

Vagy a saját sztorid nyűgöz le jobban. Vagy közelebb állsz hozzá érzelmileg.

Egyébként melyik pályázat? Belinkelnéd? :D Én is ilyen írásfüggő pályázatmániás vagyok...

2014. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne mondd már, hogy ez baj:D:D
2014. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!