Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha nincs különösebb tehetségem...

Ha nincs különösebb tehetségem a festéshez/rajzoláshoz, de szeretem csinálni és sokat gyakorlok, meddig juthatok el?

Figyelt kérdés

Linkelnétek olyan rajzokat/festményeket, amiket szerintetek nem nagy tehetség készített, de rengeteg gyakorlással a háta mögött és jól is néz ki?

Vagy ha nem vagyok annyira tehetséges, akkor lemondhatok arról, hogy le tudjam festeni/rajzolni azokat a képeket, érzéseket, amik bennem vannak?



2014. márc. 11. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj jobb agyféltekés rajztanfolyamra.
2014. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arról már hallottam, de inkább negatív tapasztalatokat. Te mit tudsz róla?
2014. márc. 11. 20:24
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha magamtól gyakorlok, mivel érdemes kezdeni? Fényképeket másoljak vagy azt próbáljam meg lerajzolni, ami a fejemben van?

Állandóan azt figyelem mikor sétálok az utcán, hogy mit hogyan ehetne lefesteni, hogy vannak a felhők, árnyékok, színek. De fényképeket elemezni egyszerűbb, nem? Inkább az alapján csináljam?

2014. márc. 11. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Festésben kb. eddig a szintig

[link]


Földrajzilag meg majdnem Moszkváig.

A festő neve egyébként Adolf Hitler.


Viccet félretéve, jobb agyféltekés tanfolyamra menj el, lényegesen jobban fogsz tudni rajzolni és festeni. Nem olcsó, de ez van.

2014. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hitlernek szép festményei vannak szerintem :)

Elmennék, csak kicsit tartok tőle

2014. márc. 11. 21:05
 6/11 zgyzgy ***** válasza:

A jobbféltekés tanfolyamoknak semmi köze a képzőművészethez, gagyi parasztvakítás.

Menj el egy mesterhez tanulni, az is drága, de legalább van értelme. Hitler szintjére bárki eljuthat.

Ha pedig nincs tehetséged az sem baj, manapság úgysem az számít.

2014. márc. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos rajzolni és festeni sokféle módon lehet,én úgy gondolom,hogy stílus függő,hogy mi kell hozzá inkább minimális szinten. A megfelelő téma és az ábrázolásmód segíthet abban,hogy kifejezd magad akkor is,ha nem vagy annyira profi. A festés pedig ilyen szempontból jobb,mint a rajz,mert a színek önmagában is hatnak ránk. Nem attól lesz jó egy kép,hogy valósághű,hanem attól,hogy elindít valamit a nézőben,kommunikál vele.

Ilyen szempontból érdemes az absztrakt és expresszionista műveket tanulmányozni. Másrészt ha megnézed mondjul Paul Cezanne csendéleteit vannak rajta dolgok,amik nem illenek a perspektívába,de mégse mondják rá,hogy rossz képek,mert a színek és formák összhatása megfelelő.

Még annyit,hogy az,hogy valamit direkt (a néző számára is annak kell tűnnie,mondjuk lila citrom vagy nem abba a környezetbe rakod,ahol szokott lenni) másnak mutatsz,mint valójában,azzal ugyanúgy kifejezhetsz valamit.

2014. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Mibol gondolod, h nem vagy tehetseges? Ki mondta ezt Neked? A konkurencia :DDD ? Az ellensegeid?


Miert gondolod, h tehetseg kell legy jo kephez? Egyaltalan, mit nevezunk tehetsegnek? Es tutibiztos-e, h tehetseg nelkul nem lehet jot festeni?


Nos. Ha nem vagy tehetseges, akkor is lehetsz boldog festo/rajzolo/alkoto. Kell ennel tobb? Lehetseges-e ennel tobbet elerni onerobol, mint hogy megtalalod az elfoglaltsagot, ami Neked jo erzest okoz? Lehetnek jo muveid, amiken atjon a Benned levo lelki minoseg. Es akkor tetszeni fog a tobbieknek is.


Nem vilagos elottem, zgyzgy mire alapozza negativ velemenyet a jobb agyfeltekes rajzolasrol, mert hogy nem a jobb agyfeltekes rajzolas tanfolyam elmeletenek es gyakorlatanak ismeretere, az latszik. H onallo es megalapozott velemenyed legyen a kerdeskorrol, menj el a konyvtarba, vedd ki Betty Edwards konyvet, hogy felelosen tudj donteni. Meg egy konyv, amit ajanlok: Kurt Wehlte A festeszet anyagai es technikai. Hasznos lesz a kesobbiekben.


Ja, meg valami. Maganvelemenyem szerint a pop art, a hiperrealizmus, a stencil art stb a tehetseg-tehetsegtelenseg kerdeskoren tullepo, avval kicsit se foglalkozo muveszeti agak. Sot, bizonyitjak, un. tehetseg nelkul is lehet ertekeset alkotni.


A rajzolast-festest semmikepp se hagyd abba, csak ha mar nem okoz oromet. Ne foglalkozz avval, hogy mi az amid esetleg nincs az alkotashoz, tartsd szem elot, amid van: kedved, motivaltsagod, elszantsagod. Ez tobb, mint gondolnad! Ha az alatlunk nagy muveszeknek tartott emberek avval foglalkoztak volna, eleg tehetsegesek-e, uresek lennenek a keptarak, nem gondolod?


Udv R.

2014. márc. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt az én negatív tapasztalatom a jobb agyféltekés rajzolásról:D

[link]

2014. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavaitokat és tanácsokat! :)

Nagyon igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy bőven elég, ha a rajzolás boldoggá tesz.

Ha van egy-egy szabad órám, szívesen csinálom. Hogy nem vagyok tehetséges 3 dologra alapozom. Ismerek igazán tehetséges embereket(2-t), akiknek a rajzaitól mérföldekre vannak az enyéim. Ha valamit rajzolok/festek, itthon(néha egy-egy barátomnak) megmutatom és egyik sem tetszett nekik. A harmadik dolog zavar leginkább, hogy sok minden benne van a fejemben, amit leszeretnék festeni/rajzolni, de soha nem azt látom viszont a papíron.

De látom, hogy egyre jobbak a rajzaim, és ennek nagyon tudok örülni.

A könyveket, amiket írtatok, el fogom olvasni! :)

A jobb-agyféltekés rajztanfolyam rossz tapasztalatairól csak neten olvastam. Az a kép, amit utolsó válaszoló linkelt, nagyon tetszik!

Köszönöm még egyszer, amiket írtatok! :)

2014. márc. 14. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!