Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Zongorán való játszás közben...

Zongorán való játszás közben h lehetne elérni azt, h olyan szép visszhangos, "egybeolvadós" legyen az egész darab? Tudom, erre van a jobb pedál, de úgy hallottam, h egész darab alatt nem szokták lenyomva tartani, csak néha. (elektromos pianínóm van)

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudsz azzal trükközni esetleg, hogy tovább tartod lenyomva a billentyűket, szóval "egymás fölé csúsztatod a hangokat", ha érted mire gondolok. Így jobban összeolvadnak. Tehát csak akkor engeded el az előző hangot, mikor más lenyomod a következőt, mintha kicsit oda lenne ragadva a kezed, nem tudom jobban kifejezni...
2014. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,próbáltam már úgy...de nem elég jó :S szaggatottnak tűnik a darab :S de azért köszi a választ :))
2014. máj. 31. 23:13
 3/5 anonim válasza:
Egész darab alatt valóban nem szokták nyomva tartani a pedált a elejétől a végéig, mert az már nagyon durva lenne, de úgy viszont szokták, hogy időnként felengedik és rögtön vissza, tehát kisebb részekre osztod (ez a drabtól függ, lehet akár csak egy ütem, vagy több, de kevesebb is, a lényeg, hogy ne legyen túl sokféle hang egyszerre, de ha mondjuk ugyanaz a két hang ismétlődik felváltva akkor pl. nyugodtan tarthatod végig. Ez csak egy példa volt, de hátha megragadod a lényeget.:D Érzéssel...) Így tulajdonképpen az egész darabban végig megvan az a hangzás, csak nem úgy hogy az első hang az utolsóig visszhangzik, de gondolom nem is ez a cél.
2014. jún. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. jún. 1. 17:52
 5/5 anonim válasza:

Konkrétan melyik zeneműre gondolsz?

Amúgy 1-1 ütemen keresztül simán tarthatod lenyomva a pedált, aztán a következő hang leütése előtt fölengeded, majd mikor megszólal a hang, megint rálépsz.

Ha mondjuk sok az, ha két ütemen keresztül lenyomod, akkor meg lebegtesd a pedált, folyamatosan föl-le, és úgy nem fog az egész egybezengeni, de mégis simább lesz a hangzás, dúsabb.

2015. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!