Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg van olyan, hogy több...

Tényleg van olyan, hogy több évtizedes dohányzás után már nem ajánlatos leszokni róla?

Figyelt kérdés
Hallottam olyant,hogy valakinek azt tanácsolták már ne is hagyja abba a cigit mert az addig edzett immunrendszere leáll a tüdő fokozott védelméről ha leszokik és azért lesz tüdőrákos.Én 14 évesen kezdtem dohányozni most 32 vagyok.Nekem még van esélyem elkerülni a tüdőrákot(vagy gége vagy nyelvgyöktőrákot,stb.)ha abbahagyom a dohányzást?

2014. jún. 24. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen jó esélyed van elkerülni a nyavajákat, ha most abbahagyod. A szervezet lassan tisztulni kezd majd.
2014. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Bármikor abba lehet hagyni a dohányzást. Ettől biztosan nem leszel tüdőrákos. De az sem biztos, hogy a dohányzástól az leszel. Még a kutatók sem tudják, miért lesz valaki rákos.

Nem állítják, hogy minden dohányos az lesz. Csak annyit mondanak, hogy rákot okozHAT. Ahogyan rákot okozhat a szmog és számtalan egyéb élelmiszer adalék is.

Sok nem dohányzó hal meg rákban, és sok dohányzó elél 80-90 évig, és nem rákban hal meg.

Ami biztos, hogy nem egészséges a dohányzás.

2014. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!Akkor érdemes nekilátni.Gondolom azért ez életkor függő is hisz egy 50 év feletti nagyobb rizikóval lesz rákos mint egy 32 éves.
2014. jún. 24. 07:17
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

én 20 évig dohányoztam,a végén már napi 3 dobozzal ment el,

-na mondtam : ezt befejezni !

-5 éve nem gyújtottam rá,és semmi hátrányát nem érzem,hogy nem szívom,ajánlatos leszokni ,

2014. jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Gondolom onnan eredt, hogy volt, aki 30 évig dohányzott, abbahagyta, majd tüdőrákos lett, és azt hitte azért, mert abbahagyta. A nagy fenét. A 30 év bagótól lett rákos, csak később jött ki.

Nyilván ha abbahagyod, akkor kisebb az esélye, hogy rákos leszel. De azért ennyi év bagózást nem biztos, hogy elfelejt a szervezeted...

2014. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A több évtizedes dohányzás után inkább csak az idősebb és egyébként egészséges embereknek szokták azt tanácsolni, hogy ne kínlódjanak a teljes leszokással és napi 1-2 szál megengedhető. Ennek elsősorban az az indoka, hogy a nikotin okozta értágító hatás valóban fokozhatja a gyomorműködést, valamint a dohányzás és a székletürítés közti feltételes reflex kapcsolatnak a megmaradása a normális ürítést is megtartja.

Fiatalabb életkorban a leszokás a tüdőkapacitás, oxigénfelvétel javulásával, a légutak nyálkahártyájának normalizálódásával javítja az általános közérzetet, az érszűkítő hatás elmaradásával hozzájárul a jobb szívműködéshez és javul a keringés. Nem utolsó szempont, hogy férfiaknál javulhat a termékenyítő képesség.

2014. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat!Meg is lepődtem milyen jó szándékú,tényleg értelmes válaszok érkeztek.Én mindenkit hasznosra értékeltem.Aki nem 100 százalékos pontot kapott az ne engem hibáztasson!Már csak a leszokáshoz kell segítség mert ennyi év után elég nagy kihívás a dolog.
2014. jún. 24. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!