Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a versemről?...

Mi a véleményetek a versemről? 15/L

Figyelt kérdés

A híd

Egy hídon ülök, egy hídon olyan egyedül...

Egy rozsdás hídon, mely alattam elgyengül.

Egy hídon a halott Pest és Buda között,

Egy hídon a nagy, hömpölygő Duna fölött.


Egy hídon ülök, csak várom a kedvesem,

Egy hídon ülök, várakozva, nesztelen.

Egy hídon a hiányos szíveink között,

Egy hídon a szertelen szerelem fölött.


Egy hídon ülök, mely elválaszt s összeköt,

Egy hídon mely megmentett, s később összetört...

Egy hídon ülök, ülök a sorsom hídján,

Egy hídon ülök egyedül, kínok kínján.


Én minden irányban keresek valamit,

A szívem veszetten keres még valakit.

Két út van, mégis maradnék, szép a jelen.

Múltam fáj, s nélküled nincs jövőm kedvesem!


Egy hídon ülök hamis volt és lesz között,

Egy hídon ülök a szép halálom fölött.

Alattam zavart Duna, szerelem, halál...

Hallom, tisztán érzem, csak nekem kiabál!


Felállok, szabadulok, már súlyom sincsen,

Elrugaszkodom, szállok, enyém minden!

Zuhanok, fülemnél süvít a levegő,

Csobbanok, s megcsókol e habos szerető.



2014. júl. 6. 14:52
 1/8 anonim válasza:

Hozzá nem értő vagyok, de nekem tetszik. ;)


Melyik hídon ülsz? Máris rohanok, kedvesem!

2014. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik :-D


Bár így első ránézésre, ez a sok szó ismétlés a sorok elején kicsit elriasztott..féltem ez csak ilyen kis trükközés arra, hogy lelehessen egyszerűsíteni az egészet, de nem.


Volt tartalma, jelentése, ritmusa, csengése :)


Egy valami, azért nem hagy nyugodni.


"Egy hídon ülök hamis volt és lesz között,

Egy hídon ülök a szép halálom fölött. "


Ezeket a sorvégi rímszókat már felhasználtad egyszer. A "fölött" szót már háromszor is elismételted. Tudom, hogy "ö" betűvel kicsivel szegényesebb a rímszókincs, de az ilyenek elveszik a kreativitást a műből.


Egyébként minden más klappol..ha jól láttam, akkor számtanilag is minden stimmel :)

2014. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A között, fölött rímek valami olyasmiért vannak benne mint a "hídon ülök" rész...

mert mindig valamik között és valami fölött ülök, nem akartam szót változtatni mert így jobban kifejezhetőnek gondoltam. (Duna fölött, szerelem fölött, halálom fölött részek mind ugyanazt a helyet jelölik)

2014. júl. 6. 15:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg, köszönöm! :)
2014. júl. 6. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok eredeti, érdekes kép van a versedben, melyek miatt mindenképpen jónak találom összességében. Viszont kissé mintha szétesne az egész; az egész mű szerkezete lehetne "feszesebb", lényegre törőbb. Ha rövidebb egy vers, az nem baj. =) Illetve, talán ez a merengő, elmélázó stílus valamelyest talán "illik" is a témához, mégis, ha egy kicsit jobban "össze lenne szerkesztve" az egész, az még jobbá tehetné a verset. (Persze, beszélek én itt neked a csapongó kommentemmel...! =D)
2014. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rendben kérdező értem! :)


Én is figyelmetlen voltam. De látod? Ez is egy jó pont: az ember gondolatait megindítja a kíváncsiság, hogy "ez most direkt ilyen, vagy véletlen?" :D

2014. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Régen nagyon bejött volna ez a vers, most úgy vagyok vele, hogy tudatosan elkerülöm az ilyen verseket az íróikkal együtt. Néhány év, és remélem, nem fogsz verseket írni, ha tudsz is! Nem egészséges, más elfoglaltságokkal többre jutnál szerintem, de ezt tudom, hogy milyen nehéz felfogni, mikor benne van az ember a dologban.
2014. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem nagyon-nagyon tetszett!!!:) 14/L
2014. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!