Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy ismerősömről mintázom...

Ha egy ismerősömről mintázom a regényem főhősét, akkor "illik" megváltoztatni a nevét?

Figyelt kérdés
Mindenképpen az ő keresztnevét szeretném "használni". Viszont nem tudom, hogy mi legyen a vezetéknevével, mondjuk már találtam egy hasonló hangzásút.

2014. júl. 22. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha rosszat írsz róla akkor mindenképp.
2014. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk Szabónak hívják, és te úgy akarod megváltoztatni hasonló hangzásúra a vezetéknevét, hogy felcseréled a b és sz betűket a nevében, az úgy nem járja.
2014. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha vezetéknévből is szeretnéd a sajátját hadználni akkor szerintem kérdezd meg Őt. Ha nem tud róla, hogy a regényed hőse róla lett mintázva, akkor változtatsd meg. Amennyiben rádbízza, azt cainálsz amit akarsz :)
2014. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A helyedben én rákérdeznék, hogy beleegyezik-e, de ha nem akarod megkockáztatni, hogy esetleg nemet mond, akkor jobban jársz egy másik névvel, úgy kisebb az esélye, hogy feltűnik neki.
2014. júl. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!