Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a könyvemről/írá...

Mit gondoltok a könyvemről/írásomról?

Figyelt kérdés

Ez az első fejezete:


Tökéletes csend volt, egy tökéletes gyilkossághoz. A lakás kísérteties némaságát csak az egyre feltörekvő, keserves zokogásom törte meg. Vér. Vér mindenhol. A falakon, a padlón, a kanapén, ahol néhány órája még együtt ült a család. Most mindezt vörös nedv itatja át. Ahogy lenézek az ölemre, apám csutakos, meggyötört arcát pillantom meg, ahogy a karjaimban tartom.

Miért?! - kérdezem hisztérikusan és azt hiszem, senkitől nem kapok majd választ. Ekkor a konyha legsötétebb sarkából elővánszorog egy szakadt ruhás, borostás ember. Jobb kezében fegyvert tart. Furcsa, de pont most, ahogy megláttam nála a pisztolyt, eszembe jutottak a testvéreim. Lelőtte őket? Hol lehetnek? Talán túlélték? Vérbe fagyott édesapám láthatólag késszúrások miatt veszítette életét. Már megölte, de akkor minek a pisztoly? Gyors és félelemteli gondolatmenetemet a gyilkos dörmögő hangja törte meg, válaszolva az előbbi kérdésemre.

Mindenki azt kapja, amit érdekel, édesem. Ez az első dolog, amit tanítani akarok neked. - ahogy hozzám beszélt, egyre közelebb és közelebb sétált, mígnem elérte a körülöttem lévő vértócsa szélét. A holdvilág itt már eléggé megvilágította, ahhoz, hogy lássam, maszkot visel. Fekete maszkot. De hiába az álruhája, szemében akkor is látom, ahogyan gyülekeznek a könnyek.

Muszáj...muszáj velem jönnöd. Meg kell, hogy tanítsalak arra, amire hivatott vagy – magyarázta remegő hangon, majd leguggolt és kinyújtotta felém a kezét. Riadva hátráltam, még mindig szorongatva apámat.

Tűnjön innen! Hallja? Hozzám ne merjen érni! Maga egy gyilkos! - teletorokból üvöltöttem.

Éles fény süvített át a szobán, majd villogni kezdett, váltakozva, piros és kéken. Az álarcos hirtelen felugrott és a hátsó ajtónkhoz sietett. Mielőtt kilépett volna, még visszafordult és azt suttogta:

Nem hagyom, hogy elfelejtsd, honnan jöttél! - ezzel eltűnt az udvar sötétjében.

Ez volt az utolsó dolog, amire emlékszem. Mikor magamhoz tértem, egy kórházi ágyon feküdtem, körülöttem pedig rendőrök és nyomozók várták árgus szemekkel, mikor leszek végre képes mesélni, mi is történt azon a karácsony estén.



2014. júl. 23. 10:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, siettem, van benne néhány félregépelés.
2014. júl. 23. 12:19
 2/9 anonim válasza:
Jó, nekem tetszik. Érdekesnek tűnik. De javítsd ki benne az igeidők közötti ugrásokat. Múlt időben kezdtél mesélni (csend volt, törte meg), aztán átváltottál jelen időbe (itatja át, pillantom meg, kérdezem etc.), utána megint múlt idő van onnantól, hogy "gondolatmenetemet a gyilkos dörmögő hangja törte meg".
2014. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jajj, tényleg! Köszönöm, hogy szóltál.
2014. júl. 23. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:

1-2 helyen szemet szúrtak a tőmondatok, DE nagyon tetszik, látok benne fantáziát.

Ha értesz hozzá, vagy érdekel a kriminálpszichológia, nagyon-nagyon ütős sztorit tudnál összehozni, úgy hogy pl. az áldozat és a gyilkos közti kapcsolatot így építed fel. Nem szájbarágósan, de mégis egy erős kriminálpszichológiai alapot követve. De ez csak egy tanács:)

Itt egy oldal, tanulmányozd, sokat fog segíteni, azt hiszem:

[link]

Tanulmányozd át az eseteket, keress a tettek közt összefüggést, rendszert, próbáld meg (vagy nézz utána) kitalálni a motivációjukat, a stresszort, stb.

Így nagyon szuper könyv lenne belőle.

De az általad leírt sorok után szívesen olvasnám tovább-venném meg, felkeltette a kíváncsiságomat, ami nagy szó:)

2014. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Találtam egy pdf-et, ez is segíthet (bár elég hosszú, de ha ezen a vonalon mennél tovább, akkor jó "házi feladat")

[link]

2014. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezt a történetet már elvittem más irányba, de mindenképpen szeretnék írni egy krimit. A sorozatgyilkosok.hu-n szoktam olvasgatni, eddig azt hittem ciki, de így már más a helyzet. Köszönöm a segítséget még egyszer! :)
2014. júl. 24. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen:)

Úgy vagyok vele, hogy nem ciki ilyeneket olvasgatni, amíg nem gerjed rá az ember:D Több krimiírónak kellene ilyeneket olvasniuk, talán több épkézláb kötet jelenne meg.

És sok szerencsét az íráshoz:)

(ha esetleg feltöltöd majd valahova, elküldenéd a linket? érdekelne a sztori)

2014. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
[link] --> ide írom a folytatást és ha ezzel végzek, akkor valószínűleg a krimit is idetöltöm fel :)
2014. júl. 24. 21:40
 9/9 anonim válasza:
Uhhh de bele éltem magam :D Szerintem ebből meg tudsz gazdagodni.Ha ki adtad elolvasnám.
2014. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!