Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a versemről? 5 pontból mennyit érdemel meg, és miért? Légyszi, írjatok építő kritikát, hogy fejlődni tudjak! (nem az első versem, sokat írtam már)

Figyelt kérdés
[link] 10/L

2014. júl. 26. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem pontoznék inkább.

Tiszta közhelyparádé, kesze-kusza rímekkel és ritmussal.


De mivel 10 éves vagy, ahhoz képest jó. Csak tudod, a jó vershez kell némi élettapasztalat is.


Inkább valami mesés, gyerekeknek szóló témával próbálkozz, mert ehhez még kicsi vagy.

2014. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elárulnád, hol vannak keszekusza rímek meg ritmus? Tudod, írhatnál ÉPÍTŐ(!) kritikát, mert ebből a kommentedből nem tanultam semmit. Írtam már komoly verseket, dalokat is. De ha te csak lecseszel, abból nem tanulok semmit. Nem fogok mesés verseket írni, ahhoz nincs kedvem, engem a komolyabb műfajok érdekelnek. Attól, mert még csak 10 vagyok, nem azt jelenti, hogy úgy kell rám tekinteni, mint egy 6 évesre. Nem értem, mit értesz a keszekusza rímeken és ritmuson. A szótagszám azonos és a rímképlet is (XAXA, azaz félrím). A ritmussal se értem, miért nem jó. Ha írnál építőkritikát, szerintem, rájönnék és akár még fejlődnék is...
2014. júl. 27. 00:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Pl. az első versszakban döntsd el, hogy most repülünk, vagy futunk.


A 3. szakaszban miért más a rímképlet? Mert semmi oka nem lenne.


Közhelyek kínrímekbe szedve.

2014. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozásnak nem rossz, egy tízévestől meg főleg nem. Csak a témaválasztás nem igazán nyerő, ilyen témájú vershez még sokat kell érned. Lehet hogy most nem érted, miért írjuk ezeket, de ez is azért van, mert még nem értél meg egy ilyen feladathoz. Inkább írj házkörüli dolgokról, mit csinál a cica, kutya, egér, mi van a kertben, az utcán, az iskolában. Mindarról, amiről már van tapasztalatod, rálátásod a dolgokra. És ne légy ilyen agresszív, követelőző, mert nem áll jól neked :) Nem azért mondjuk ezeket mert lenézünk, sőt, épp ellenkezőleg, ritka ma az olyan 10 éves, aki ennyi verset gyártana mielőtt ráun. De ezt is pár év múlva kezded majd megérteni, és igazán majd 20-25 körül esnek le (jó esetben). Akkor jó lenne ha visszaolvasnád ezeket a kritikákat, akkor fognak igazán a javadra válni.


Most elég, ha csak szimplán megfogadod a tanácsot, írj olyan dolgokról, amiket ismersz, amelyek körülvesznek, amikkel nap mint nap találkozol. Vedd ezt kihívásnak ;)

Kicsi vagy még a világfájdalomhoz.

2014. júl. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os, te is kaptál tán pár privát levelet a kérdezőtől?
2014. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1.: látszik, hogy nem értesz a versíráshoz, mert elég nagy baromságokat írtál. Tudod, a KÖRHINTÁVAL repülünk, az IDŐVEL meg versenyt futunk. Az utóbbit amúgy sem szó szerint kell érteni, hanem allegorikusan. Ha értenél a versíráshoz, ezt tudnád. Más a rímképlet? Hiszen ugyanaz! Félrím! Is-fájdalom-pánikot-világon! Ez ugyanúgy félrím, az m és n HASONUL. Kínrímek? Mégis hol? Azért, mert van benne hasonulás meg nem mindig ugyanarra a szótagra végződik a rím, hanem mondjuk csak az utolsó betű rímel? Csak hogy tudd, ilyen a NAGY KÖLTŐK verseiben is szokott lenni!
2014. júl. 27. 12:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! 1. Nem magamra értettem, hogy nagy költő vagyok. 2. Én elfogadom az építő(!) kritikát, ha az hasznos és igazat ír. De mivel az én versem igenis rímel mindenhol (az se lenne baj, ha nem, mert léteznek szabad versek) és ugyanaz mindenhol a rímképlet, az 1.-esnek nincs igaza. 3. Tudom, hogy a versem távolról sem tökéletes, van még mit tanulnom, erőltetett tűnik, néhány sor pedig nem nagyon illik a versbe... vagy nem igazak... De szerkezetileg max. a ritmussal van gond, de nem is baj, ha van, mert szabad verset is lehet írni! Én erre a versemre 3.5 pontot adnék!
2014. júl. 30. 13:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! köszönöm, hogy írtál építő kritikát! Te legalább értelmes dolgokat írsz, nem úgy, mint az 1.. rendben, próbálom megfogadni a tanácsot, tényleg nem sokat tapasztaltam még. De én inkább az eseményekről érzekmekről szeretek írni, vagy valami különös, szép dologról (naplemente, éjszaka, stb.). Nekem ezekről könnyebb írni. ezek megihletnek, bele tudom magam élni a helyzetbe, át tudom érezni és előtörnek belőlem a rímek, a sirok, a versszakok, míg végül el nem készül a vers. De ez egy tárgy, állat esetében nem tudom megcsinálni. Kivéve, ha az a táj gyönyörű és az állat valami miatt számomra különleges. És nem vagyok agresszív, követelőző meg pláne nem, csak ha valaki szórakozik (mint az a bizonyos lepontozó, aki el sem olvasta) vagy okoskodik, de közben ő még feleannyira sem ért a témához és okoskodik, azt nagyon utálom. de mégegyszer köszönöm, hogy írtál, felpontoztalak :) folytatom a versírást, megfogadom tanácsaidat és próbálok fejlődni. Igazából ez a második szabályos versem, kicsit több, mint egy éve kezdtem el az írást szabad dalokkal, aztán kb. júliustól márciusig nem írtam semmit, tehát ha úgy vesszük, alig pár hónapot töltöttem írással.
2014. júl. 30. 18:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, minek neked kritikát írni, ha egyrészt el sem fogadod őket, másrészt ki is törölteted az összeset... Töröltesd ki ezt a hozzászólást is, tökfölöslegesen írtam ide szerintem. Te csak fújod a magadét, nem veszel figyelembe semmilyen véleményt, csak a magad véleménye létezik. Ezt nevezik önzőségnek, önhittségnek, önteltségnek, önajnározásnak... Megfigyelted, hogy mindegyik jelző "ön"-nel kezdődik?

Létezik rajtad kívül más is, nem csak te meg te és te. Ha már a világnak írod a verseidet, legalább elgondolkodhatnál azon, hogy a világ milyen véleménnyel van a verseidről. Nem ártana. Vagy írd önmagadnak, de akkor meg ne kérj véleményt, kritikát.

2014. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem az előttem lévő válaszolók egész építő kritikát írtak. De megpróbálkoznék vele én is.


5/2.


Miért ennyi?


- mert én is írok kicsi korom óta, és a 8 éves koromból megőrzött verseim, jobbak, mint ez, a ritmust tekintve (és picit eredetibbek is, de mondjuk ugyanúgy közhelyparádé)

valóban nem kell lenézni a korod miatt

József Attila 2 évvel idősebben, mint te már olyat írt, amit őriz az irodalomtörténet-írás.


- azért, mert az, hogy kijönnek a szótagok (nem számoltam meg, de elhiszem), nem jelenti, hogy dallama, lüktetése is van


- a másik válaszoló a kesze-kuszát szerintem nem úgy értette, hogy nem szabályos, hanem helyenként egyszerűen nem szabályos. az rég rossz, ha szó szerint kell a szádba adnunk, hogy melyik


- a téma közhely. írd be a google-be, hogy rohanó idő, használjuk ki életünk perceit, élet-vidámpark, szerintme lefagy a keresőd.

pl Buddy Holly a 60-as években megírta a dalt, ahol hullámvasúthoz hasonlítja az életet. Igen, te vidámparkhoz hasonlítottad, de gondolom, nem a tálra gondoltál, ahonnan kéz nélkül kell kienni az almát.


- rohanó idő, használjuk ki az időt, ne szomorkodjunk, ezek nagy szavak, nem konkrét, az ember, ha valóban bánatos, ez semmit nem segít neki. közhely és túl nagy, túl általános


- ezek nem a te érzéseid. ezek olyasmik, amiket hallottál

2014. szept. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!